date_range چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۴:۴۹ ق.ظ

آماده‌باش مدیریت شهری منطقه 20 در تاسوعا و عاشورای حسینی

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۲۰ از تمهیدات و خدمات رسانی مدیریت شهری به عزاداران حسینی در روزهای تاسوعا و عاشورا با اولویت پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰، فرهاد افشار در جریان بازدید میدانی پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و اماکن مذهبی منطقه، گفت: عوامل ستادی، اجرایی و نظارتی مدیریت شهری منطقه ۲۰ همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده باش هستند تا بهترین خدمات به عزاداران حسینی ارائه شود.

افشار با اشاره به اینکه منطقه ۲۰ به علت وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پذیرای خیل عظیمی از شهروندان دیگر مناطق نیز است و با تمام ظرفیت آماده میزبانی و خدمت رسانی به همه عزاداران هستیم، افزود: پاکسازی مدام و شبانه روزی، اعمال محدودیت های ترافیکی، بهسازی عمرانی و محیطی و همچنین رفع سد معبرهای احتمالی از مهمترین اقداماتی است که با اولویت فضاهای پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و بلوار قدس دولت آباد به عنوان دو موقعیت پرتردد انجام خواهد شد.

وی به گشت زنی های مستمر عوامل مدیریت شهری در این دو روز اشاره کرد و گفت: پیش از این نیز ارائه نکات ایمنی و بررسی های محیطی در خصوص هیئات، حسینیه ها و مساجد انجام شده است.

افشار افزود: امکانات رفاهی و عمومی تمامی بوستان ها و به ویژه فضاهای پیرامون موقعیت های اولویت دار و پرتردد نیز بررسی شده اند تا مورد استفاده سوگواران قرار بگیرند.

شهردار منطقه ۲۰ به آمادگی مدیریت شهری برای برپایی نماز ظهر عاشورا نیز اشاره کرد و در ادامه گفت: اعمال محدودیت های ترافیکی در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برای تردد آسان هیئات و عزاداران به این حرم شریف از دیگر اولویت های مدیریت شهری در این ایام است که با مشارکت پلیس راهور انجام خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها