date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۹:۳۷ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

چین 40 هزار میلیارد دلار کالا وارد می‌کند

اقتصادتهران: آمارهای رسمی نشان می دهد که چین می خواهد در یک دوره ۱۵ ساله میزان واردات خود از کشورها و مناطق دیگر جهان را به ۴۰ هزار میلیارد دلار برساند.

همزمان با گشایش اولین نمایشگاه بزرگ اکسپو وارداتی چین در شهر شانگهای، بزرگترین شهر و مرکز اقتصادی و فرهنگی این کشور، در تارنمای وزارت بازرگانی چین منتشر شده است.

نمایشگاه وارداتی چین با حضور بیش از ۱۷۲ کشور از جمله شماری از نمایندگان بزرگترین سازمان های بین المللی و کشورها و مناطق پنج قاره جهان در چین در حال برگزاری است و تا روز شنبه آینده به کار خود ادامه می دهد.

نزدیک به ۴۰۰ هزار خریدار از کشورها و مناطق مختلف به همراه سه هزار و ۶۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور یافته اند که بیش از ۵ هزار نمونه تولیدی جدید در آن به معرض دید همگان قرار می گیرد.

دولت چین اعلام کرده است که این بزرگترین نمایشگاه وارداتی اکسپو محسوب می شود و بازار چین با یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون نفر جمعیت به روی کشورهای دیگر بازتر می شود.

نخستین نمایشگاه اکسپو بین المللی واردات چین از روز دوشنبه با حضور ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری چین در شهر شانگهای گشایش یافت تا ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) پذیرای بازدیدکنندگان در زمینه های تجهیزات هوشمند، تجهیزات الکترونیکی مصرفی، خودرو، کالاها و لوازم جانبی مصرفی، محصولات کشاورزی، خوراکی و تجهیزات پزشکی خواهد بود.

در این نمایشگاه ۱۷۲ کشور، منطقه و سازمان بین المللی از جمله شرکت هایی از جمهوری اسلامی ایران در قالب ۴ غرفه تولیدات خود را به نمایش گذاشته اند.

نمایش موجودیت‌ها