date_range جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۴:۲۹ ق.ظ
تعداد 5 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

365 فعالیت فناورانه تحول‌آفرین در کشور وجود دارد

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۶۵ فعالیت فناورانه که می‌تواند منشا تحول در کشور باشد، شناسایی شده است.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، «صادق نجفی» در آیین امضای تفاهمنامه همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران درباره آموزش، مشاوره و انتقال فناوری‌های پیشرفته، افزود: باید ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی را تا سه سال آینده نوسازی و بهسازی کنیم.

مدیرعامل سازمان صنایع‌ کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: بیش از ۸۴ هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که ۹۲ درصد آن کوچک و متوسط است.

وی تاکید کرد جایی که بهره وری پایین، رقابت مشکل و هزینه تمام شده تولید بالاست، باید به سمت استفاده از فناوری های نوین رفت؛ زیرا ۲٫۵ درصد از رشد اقتصادی باید در اثر بهره وری و فناوری ایجاد شود.

نجفی پیشنهاد کرد: به عنوان نمونه قطعات ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی غیرفعال و راکد را می‌توانیم به دیگر کشورها بفروشیم و ارزآوری داشته باشیم.

به گفته وی، خسارت نقدینگی ایجاد شده در جامعه را تولیدکننده می دهد.

 نجفی به استقرار ۲ هزار کسب و کار نوپا (استارت آپ) در نواحی و شهرک‌های صنعتی برای سه سال آینده اشاره و تصریح کرد: برای استقرار شرکت های دانش بنیان درون شهرک های صنعتی تسهیلات ویژه ای با ۶۰ ماه تقسیط در نظر گرفته شده است.

وی یادآوری کرد: حدود هشت هزار دانشجوی ارشد و دکترا به صورت عملی در واحدهای صنعتی در قالب طرح کارورزی مشغول به کارند.

نمایش موجودیت‌ها