date_range چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۲۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آب اولویت شاهرود و میامی است

آب اولویت شاهرود و میامی است
منبع خبر: شهردار آنلاین
دسته خبری: اقتصاد|مجلس

شهردارآنلاین: نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه آب در اولویت اول مشکلات مردم قرار دارد، گفت: از دهیاری‌ها انتظار است تا پیگیر رفع مشکلات و کاهش تبعات ناشی از کم‌آبی باشند.

سید حسن حسینی شاهرودی، صبح چهارشنبه در جلسه با دهیاران شهرستان شاهرود که به میزبانی البرز شرقی برگزار شد، اظهار داشت: دهیاری‌ها جمع کوچک‌شده‌ای از مجلس شورای اسلامی است و دهیاران نمایندگانی از یک روستا و بخش شهرستان هستند که مانند اعضای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ابعاد محلی خدمت‌رسانی به عموم مردم را در دستور کار دارند.

وی با اشاره به نقش‌های مشترک دهیاران و نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: همه ما حلقه اتصال مردم با حاکمیت، قانون، دولت و مسئولان هستیم و باید به عموم مردم خدمت‌رسانی و از حقوق ایشان، سیاست‌های کلان نظام، قانون اساسی، قوانین توسعه پنج‌ساله نظام، اسناد بالادستی، قوانین برنامه‌وبودجه سنواتی و سایر قوانینی که در حوزه‌های بخشی به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد، مطلع باشیم.

ضرورت آگاهی از قوانین

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قوانین بودجه بیان کرد: وقتی در جایگاه اعضای شورای شهر و روستا و دهیاری‌ها قرار می‌گیریم باید نسبت به این قوانین آگاهی کامل داشته باشیم.

حسینی شاهرودی بابیان سیاست‌های مقام معظم رهبری درباره سیاست‌های اقتصادی کشور تصریح کرد: بالغ‌بر ۴۰ درصد قانون برنامه پنج‌ساله در کشور اجرایی شده است و عدم مطالعه و اطلاع مسئولان و عدم مطالبه ما منجر به اجرایی نشدن بخش عمده‌ای از برنامه‌ها و قوانین توسعه پنج‌ساله می‌شود.

وی با اشاره به بودجه سنواتی و ابلاغ آن به شوراهای روستاها و دهیاری‌ها خاطرنشان کرد: شوراها و دهیاری‌ها موظف هستند نسبت به پیگیری مطالبات مردم در روستاها و بخش‌ها اقدام کنند تا با قوانین موجود نسبت به ایجاد توسعه و رفع مشکلات مردم گامی اساسی برداشته شود.

تامین آب شرب در روستاهای شاهرود پیگیری شود

این عضو خانه ملت درباره مشکل آب شرب در برخی روستاهای شاهرود یادآور شد: شرایط اقتصادی سختی داریم و باید برای رفع مشکلات مردم اولویت‌بندی کنیم و در این برهه کمبود آب مهم‌ترین مشکلی است که باید رفع شود.

حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه ایجاد زیرساخت‌های لازم در روستاهایی که ظرفیت‌های مطلوبی در اقتصاد و توسعه پایدار جامعه دارند ضروری است، تاکید کرد: روستاهایی در شاهرود وجود دارد که روستاهای مقصد گردشگری در این منطقه به شمار می‌روند و از حداقل خدمات دولت محروم هستند.

وی کوچ جمعیت از روستاها به شهرها را نتیجه این محرومیت دانست و گفت: شرایط کشور باوجود تحریم‌های نفتی در آینده ممکن است سخت‌تر شود و باید به حداقل نیازهای مردم به‌عنوان اولویت اصلی پرداخته شود.

آب، مشکل روستاهای شرق استان سمنان

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پیگیری برای رفع مشکلات آب‌رسانی در روستاهای شاهرود اظهار داشت: کمبود بودجه نباید بهانه‌ای برای مسئولان در عدم اجرای پروژه‌های اساسی ازجمله آب‌رسانی باشد.

حسینی شاهرودی افزود: اعتبارات مربوط به آب‌رسانی در بخش‌های مختلف این شهرستان از سال گذشته تصویب‌شده و نیازمند پیگیری مسئولان مرتبط برای اجرای پروژه‌ها است.

وی با اشاره به مشکلات آب در فرومد، قلعه‌نو، مجتمع‌های بسطام و سایر بخش‌های مختلف شاهرود بیان کرد: اعضای شورای شهر و روستاها صدای مردم هستند و باید مشکلات مردم را مقابل مسئولان فریاد بزنند.

مسئولان از شعار دادن بپرهیزند

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه عده‌ای درصدد تغییر دولت هستند که این مسئله می‌تواند نظام را تضعیف کند، گفت: در شرایط اقتصادی جدید دولت باید بماند و ما هم قائل به این موضوع هستیم و استیضاح‌ها و ناکارآمدی‌های بعضی از افراد باید اصلاح شود.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه تمام مردم، مسئولان و مقام معظم رهبری در یک کشتی قرار دارند، تصریح کرد: مسئولان باید از شعار دادن بپرهیزند و نسبت به عملیاتی شدن وعده‌های خود اقدام کنند.

وی افزود: عدم تحقق مطالبات مردم اعتماد آن‌ها را از دولت و نظام سلب می‌کند و باید نسبت به جلب اعتماد مردم با تحقق وعده‌های مسئولان اقدامی اساسی انجام دهیم.

ضرورت توزیع متوازن اعتبارات

نماینده مردم شاهرود و میامی در ادامه با اشاره به عدم وجود توزیع متوازن اعتبارات در کشور بیان کرد: سهم ارزش‌افزوده روستاها از ۳۰ درصد به ۳۵ درصد افزایش‌یافته است و اقدامی که امسال از سوی مجلس پیگیری می‌شود لایحه ارزش‌افزوده است.

حسینی شاهرودی جلوگیری از فرارهای مالیاتی و تسهیل درروند تولید را مهم‌ترین رویکرد مجلس در این راستا اعلام کرد و گفت: سهم شهرداری‌ها و شوراها و روستاها را از سه‌نهم به چهارنهم باید افزایش یابد و باید دولت را در این حوزه متقاعد کنیم.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال نیازمند توسعه اقتصادی، سازندگی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، افزود: دولت سیاست‌های حمایتی خوبی را در حوزه اشتغال روستایی دارد و باید از تسهیلات دولتی در این راستا بهره‌گیری کنیم.

ضرورت پیگیری اشتغال روستایی

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با اشاره به روستاهای کارآفرین شاهرود خاطرنشان کرد: شوراها و دهیاری‌ها باید در این راستا حلقه اتصال مردم و مسئولان باشند و طرح‌هایی که توجیه اقتصادی دارد و منجر  به ایجاد اشتغال و رونق تولید داخلی می‌شود را در این راستا معرفی و حمایت کنند.

حسینی شاهرودی از تصویب ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت برای توسعه پایدار روستاها خبر داد و گفت: شش هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت از محل صندوق توسعه ملی و شش هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی کشور تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه سهم شاهرود در جذب تسهیلات اشتغال روستایی بسیار پایین‌تر از سایر شهرهای کشور است، اعلام کرد: باید رفع موانع موجود در جذب این تسهیلات را در اولویت نخست قرار دهیم.

توسعه بخش گردشگری نیازهای اشتغال استان سمنان را پاسخ می‌دهد

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با تاکید بر اینکه تولید صنایع جدید باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: افزایش و توسعه واحدهای تولیدی کوچک در مناطق روستایی از دیگر اهدافی است که برای ایجاد اشتغال در روستاهای شاهرود باید پیگیری شود.

حسینی شاهرودی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در روستاهای شاهرود بیان کرد: با کمترین هزینه می‌توان زیرساخت‌های گردشگری را در استان سمنان ارتقا داد و با ایجاد تحول در این بخش در استان نیازی به صنعت و معدن و سایر بخش‌ها برای رفع مشکلات اشتغال نیست و رونق‌بخش گردشگری به‌تنهایی پاسخگوی اشتغال این استان خواهد بود.

منبع:مهر

نمایش موجودیت‌ها