date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۵۲:۰۰ ب.ظ

حمله پرسپولیس به 2 رکورد اختصاصی!/ 23 امتیاز تا جاودانگی

حمله پرسپولیس به 2 رکورد اختصاصی!/ 23 امتیاز تا جاودانگی
منبع خبر: جام‌نیوز
دسته خبری: ورزش|فوتسال

تیم پرسپولیس به لحاظ امتیازی در شرایطی به هفته‌های پایانی لیگ هفدهم نزدیک می‌شود که در صورت ادامه همین روند امتیازگیری می‌تواند به رکورد قبلی امتیازی لیگ حمله کرده و آن را بشکند.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز ، تیم پرسپولیس به لحاظ امتیازی در شرایطی به هفته های پایانی لیگ هفدهم نزدیک می شود که در صورت ادامه همین روند امتیازگیری می تواند به رکورد قبلی امتیازی لیگ حمله کرده و آن را بشکند.

 

تیم پرسپولیس با اختلاف ۱۱ امتیازی نسبت به تیم دوم و ۱۶ امتیازی نسبت به رقیب دیرینه‌اش استقلال در جدول مسابقات هفدهمین دوره لیگ برتر یکه تازی می کند در شرایطی قرار  گرفته که می تواند به رکورد قبلی میانگین امتیازی در یک فصل و حداکثر امتیاز در یک لیگ دست پیدا کند.


*حمله به رکورد اختلاف امتیاز
با بررسی میانگین امتیاز تیم های قهرمان در ادوار گذشته لیگ برتر طی این ۱۶ دوره مشخص می شود در حال حاضر بیشترین اختلاف امتیازی بین تیم قهرمان و نایب قهرمان در اختیار همین تیم پرسپولیس است. تیمی که در پایان فصل شانزدهم با کسب ۶۶ امتیاز نسبت به تیم دوم که استقلال ۵۷ امتیازی بود با ۹ امتیاز اختلاف، بیشترین اختلاف در همه ادوار گذشته را به خود اختصاص داد.
پس از این تیم فعلا سپاهان با قهرمانی در دومین دوره لیگ برتر دارای بهترین اختلاف امتیاز با تیم دوم است. سپاهان در  فصل دوم با ۵۲ امتیاز قهرمان لیگ ۱۴ تیمی شد و۷ امتیاز بیشتر از پاس تهران کسب کرد. پرسپولیس همین حالا هم با ۱۱ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم رکورد خودش را شکسته و بیشترین اختلاف امتیازی با تیم دوم در همه ادوار لیگ را دارد. قطعا با ادامه این روند این تیم بار دیگر می تواند از این حیث رکوردی جدید به نام خود ثبت کند.


*حمله به رکورد میانگین امتیاز
رکورد دیگری که پرسپولیس باز هم آن را در اختیار دارد میانگین تعداد امتیاز در یک دوره مسابقات لیگ برتر است. رکوردی که تا پیش از پرسپولیس در اختیار تیم فولاد بود. فولادی که در لیگ چهارم ۶۴ امتیاز در لیگ شانزده تیمی کسب کرد و میانگین ۲.۱۳ امتیاز در هر بازی را داشت ولی فصل قبل پرسپولیس با ۶۶ امتیاز در لیگی با همین تعداد تیم رکورد ۲.۲ امتیاز از هر بازی را به خود اختصاص داد. حالا باز هم این اتفاق می تواند برای پرسپولیس تکرار شود. این تیم اگر از ۱۱ بازی باقی مانده و ۳۳ امتیاز موجود بتواند ۲۳ امتیاز دیگر بدست بیاورد در پایان لیگ ۶۷ امتیازی شده و می تواند میانگین ۲.۲۳ امتیاز در هر مسابقه را از آن خود کند و رکورد خودش را ارتقا دهد.


*ایجاد رکوردهای جدید
با توجه به این که تیم پرسپولیس طی یکی دو فصل اخیر برخی رکوردهای تاریخ ۱۶ ساله لیگ برتر را جابجا کرده است می توان انتظار داشت که در پایان این فصل بار دیگر به رکوردهایی از این دست برسد. این تیم با روندی که در این فصل در بسته نگه داشتن دروازه اش(تعداد گل خورده) داشته قطعا در ماه های آتی و برگزاری مسابقات بیشتر می تواند رکوردهایی از این دست را بوجود آورده و به نام خود ثبت کند که به وقت مقتضی و در صورت تحقق به آن پرداخته خواهد شد.

مشرق

110

نمایش موجودیت‌ها