date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پروشنکو روسیه را تهدید کرد

پروشنکو روسیه را تهدید کرد
منبع خبر: جام‌نیوز

روسیه قیمت گزافی در صورت حمله به اوکراین خواهد پرداخت.

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، پطر پروشنکو رئیس جمهور اوکراین در زمان برگزاری رزمایش «آسمان صاف-2018» اعلام کرد که روسیه در صورت حمله به اوکراین قیمت گزافی خواهد پرداخت.

 

وی گفت:«ما برای آزادی و دمکراسی خواهیم جنگید. ما برای موضع مطمئن و پایدار آمریکا و ناتو ارزش زیادی قائلیم. ما در رابطه با اینکه در اوکراین چه باید بکنیم یا نکنیم از روسیه دستور نمی گیریم».

 

وی در ادامه گفت که سربازان اوکراینی خیلی چیزها می توانند از نظامیان ناتو یاد بگیرند زیرا در شرایط  جنگ ترکیبی مبارزه می کنند.

 

رزمایش «آسمان صاف-2018»  در«خملنیتسک» اوکراین از 8 تا 19 ماه اکتبر برگزار می شود. در مانورها نظامیان کشورهای عضو ناتو، بلژیک، بریتانیا، دانمارک، استونی، هلند، لهستان، رومانی و آمریکا شرکت دارند.

 

مناسبات روسیه و اوکراین پس از کودتا در اوکراین و بازگشت کریمه به ترکیب روسیه و آغاز جنگ در دنباس بشدت وخیم شد. در ژانویه 2015، مجلس اوکراین  بیانیه ای را به تصویب رساند که در آن روسیه کشور «متجاوز» نامیده شده است.

 

مسکو بارها اعلام کرده است که از درگیری داخلی اوکراین حمایت نمی کند و خواهان آن است که اوکراین بحران سیاسی و اقتصادی را پشت سر بگذارد.

 

 

نمایش موجودیت‌ها