date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۴:۰۰ ب.ظ

در کریمه؛ افزایش شمار جانباختگان حمله تروریستی به یک دبیرستان

در کریمه؛ افزایش شمار جانباختگان حمله تروریستی به یک دبیرستان
منبع خبر: جام‌نیوز

شمار جانباختگان حمله روز گذشته به یکی از کالج‌های شبه جزیر کریمه به 21 نفر افزایش پیدا کرد.

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، بنا به اعلام مقامات محلی، شمار جانباختگان حمله روز گذشته به یکی از کالج های شبه جزیره کریمه به 21 تن رسیده است.

 

در این راستا مداوای 50 مجروج که حال 10 تن از آن ها بسیار وخیم است همچنان ادامه دارد.

 

از سوی دیگر روزنامه کامرسانت روسیه اعلام کرد هیئتی به ریاست ژنرال سرگئی گولکین که قبلا تحقیقات مرتبط با حمله تروریستی در یکی از متروهای شهر سن پترزبورگ و آتش سوزی یک مرکز خرید در شهر کمروو را بر عهده داشتند، به این منطقه اعزام شده اند.

 

در پی این حمله سه روز عزای ملی در کریمه اعلام شده است.

 

ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نخستین اظهارتش پس از وقوع این حادثه اعلام کرد که تماین جزئیات این حادثه بررسی و به اطلاع عموم خواهد رسید.

 

کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه روز گذشته طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی تیراندازی و انفجار بمب تقویت‌شده (با قطعات کوچک فلزات) در یکی از کالج های شبه‌جزیره کریمه 18 نفر جان باخته و 47 تن دیگر زخمی شدند. 

 

در اطلاعیه فوق همچنین آمده است: این حمله را ولادیسلاو روسلیاکوف، یک دانش‌آموز 18 ساله از شهر کرچ در شرق جمهوری خودمختار کریمه انجام داده و سپس خودکشی کرده است. اغلب قربانیان در جریان تیراندازی جان خود را از دست دادند. 

 

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز در این رابطه اعلام کرد که حمله مذکور به طور دقیق بررسی و نتایج تحقیقات قضایی به اطلاع عموم رسانده خواهد شد.

 

115

 

نمایش موجودیت‌ها