date_range سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۳۰:۰۰ ق.ظ

نخستین گام برای انتخابات مجدد پارلمانی رژیم صهیونیستی برداشته شد

نخستین گام برای انتخابات مجدد پارلمانی رژیم صهیونیستی برداشته شد
منبع خبر: جام‌نیوز

در پی ناکامی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای تشکیل کابینه، پارلمان رژیم صهیونیستی نخستین گام برای انحلال کنست و برگزاری انتخابات دیگر را برداشت.

به گزارش سرویس بین المللل جام نیوز به نقل از یورونیوز،  با رای اولیه نمایندگان اسرائیل به انحلال کنست، پارلمان رژیم صهیونیستی، نخستین گام برای برگزاری دوباره انتخابات پارلمانی برداشته شد.

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و رهبر حزب لیکود با وجود پیروزی در انتخابات پارلمانی اخیر تا روز دوشنبه 6 خرداد نتوانسته بود دولت تشکیل دهد. او در حالی که تنها تا پایان روز چهارشنبه 8 خرداد فرصت دارد تا اعضای کابینه خود را معرفی کند، در متقاعد ساختن احزاب راست و راست افراطی برای تشکیل ائتلاف تاکنون همچنان ناموفق مانده است. به همین دلیل نمایندگان کنست در یک رای‌گیری اولیه به انحلال پارلمان رای دادند.

 

رای‌گیری نهایی نمایندگان برای انحلال کنست احتمالا روز چهارشنبه همزمان با پایان مهلت نخست‌وزیر برای معرفی کابینه انجام خواهد شد.

بنیامین نتانیاهو پس از آن که در فردای انتخابات 20 فروردین گذشته، پیروزی حزب خود را اعلام کرد، از سوی «رووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی مامور تشکیل کابینه شد. او تلاش کرد تا با ایجاد ائتلافی از محافظه‌کاران، راستگراهای افراطی و ارتودکس‌های افراطی برای پنجمین بار هدایت کابینه را در دست بگیرد اما این احزاب به دلیل اختلاف با حزب حاکم حاضر به شرکت در ائتلاف نشدند.

 

نتانیاهو که از حدود ده سال پیش تاکنون بر مسند نخست وزیری رژیم صهیونیستی تکیه زده، به جز این بن‌بست سیاسی در یک پرونده قضایی نیز با اتهام فساد مالی روبروست.

 

 احتمال می رود که انتخابات زودهنگام کنست در سوم سپتامبر آینده برگزار شود با توجه به اینکه انتخابات زودهنگام اخیر در ماه آوریل برگزار شد، ارزیابی ها نشان می دهد که حرف و حدیث درباره تاریخ های پیشنهادی برای برگزاری انتخابات زودهنگام تنها ابزاری برای فشار بر لیبرمن است تا از مواضع خود در ارتباط با قانون سربازگیری عقب نشینی کند.

 

تسنیم

نمایش موجودیت‌ها