date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۴:۱۷:۰۰ ب.ظ

تهدید به قتل ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا توسط حامیان ترامپ

تهدید به قتل ایلهان عمر نماینده کنگره آمریکا توسط حامیان ترامپ
منبع خبر: جام‌نیوز

ایلهان عمر، نماینده مسلمان مجلس آمریکا اعلام کرد «پس از انتشار ویدیویی از سوی ترامپ علیه وی، بارها تهدید به مرگ شده است.»

به گزارش جام نیوز به نقل از صدای آمریکا، ایلهان عمر، یکی از دو نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که پس از انتشار ویدئویی از سوی ترامپ علیه وی، تهدید به مرگ وی افزایش پیدا کرده است.
 

به گزارش آسوشیتدپرس، عمر گفته است که رفتار رئیس‌جمهوری آمریکا «جان انسان‌ها» را در خطر قرار می‌دهد و چنین کاری باید متوقف شود.
 

پیشتر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم با اشاره به این‌که قدم‌های لازم برای حفظ امنیت ایلهان عمر برداشته شده، از رئیس‌جمهوری ایالات متحده خواسته بود ویدئوی مورد بحث را از صفحه توئیتر خود حذف کند.
 

پلوسی و برخی دیگر از اعضای حزب دموکرات از پرزیدنت ترامپ انتقاد کرده و گفته‌اند توئیت او به خشونت علیه این قانون‌گذار مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا دامن می‌زند.
 

ایلهان عمر، نماینده مجلس نمایندگان، در جریان یک سخنرانی گفته بود که در روز ۱۱ سپتامبر فرادی به این دلیل که عده‌‌ای کاری انجام داده‌اند آزادی ها را سلب کردند. 


در واکنش به این سخنان، ترامپ ویدئویی را از سخنان ایلهان عمر منتشر کرده و به وی حمله کرد.
 

دموکرات‌ها رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم می‌کنند که با بازنشر این ویدئو، به افزایش حمله‌‌ها علیه این عضو مجلس نمایندگان آمریکا یاری رسانده است.

 

گفتنی است، ترامپ نشان داده است که یک فرد دیکتاتور منش و تمامیت خواه است و هیچ گونه مخالفتی را با نظرات خود نمی‌پذیرد. این مسئله به حدی است که وی بارها رسانه‌های منتقد خود را به عناوین مختلف مورد حمله و اتهام قرار داده است.

 

نمایش موجودیت‌ها