date_range دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۲۹:۰۰ ب.ظ

توضیحاتی درباره مشمولان مناطق سیل‌زده

توضیحاتی درباره مشمولان مناطق سیل‌زده
منبع خبر: جام‌نیوز

رئیس اداره سرمایه انسانی سربازستاد کل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره چگونگی تغییراعزام به خدمت مشمول سربازی مناطق سیل‌زده ونیزمشمولان در خوزستان ارائه کرد.

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز ،   سردار موسی کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح، درباره دغدغه و ابهامات برخی از مشمولان ساکن مناطق سیل‌زده در استان‌های لرستان و خوزستان گفت: ستاد کل نیرو‌های مسلح با توجه به وضعیت مناطق سیل زده اعلام کرد که مشمولان در کدام منطقه از استان‌های گلستان و لرستان اعزام به خدمتشان تعویق افتاده و یا می‌تواند از مرخصی اضطراری استفاده کنند که توضیحات ارائه شده در این خصوص موجود است.

 

وی درباره مشمولان مناطق سیل‌زده استان خوزستان نیز اعلام کرد: در این زمینه به سازمان وظیفه عمومی ناجا اختیارات لازم از سوی ستاد کل نیرو‌های مسلح داده شده تا پس از بررسی‌های لازم تسهیلات لازم برای اعزام مشمولان به سربازی را در نظر بگیرند. همچنین به فرماندهان یگان‌های مناطق سیل زده نیز این اختیار داده شده تا در مورد مرخصی اضطراری سربازان در این مناطق تصمیم‌گیری کنند.

 

کمالی درباره‌ی این که چرا تاکنون مشخصاً مناطق سیل زده استان خوزستان اعلام نشده گفت: با توجه به وضعیت سیل در استان خوزستان مقرر شد تا پس از جمع بندی نهایی و پیگیری‌های نماینده ستاد کل نیرو‌های مسلح در این استان، اسامی این مناطق اعلام شود.

 

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح با تاکید بر این که تسهیلات ارائه شده مربوط به سربازان و مشمولان مناطق سیل زده است و کل استان را شامل نمی‌شود گفت: بنابراین آن دسته از مشمولانی که در استان‌های سیل زده بودند و شهر محل سکونتشان درگیر سیل نبوده مشمول این تسهیلات نیستند.

 

کمالی درباره ابهام دیگر برخی از ساکنان مناطق سیل زده مبنی بر این که تغییر دو ماهه در اعزام سربازی به منزله کسر خدمت است؟ گفت: چنین چیزی به هیچ عنوان تایید نشده و کسر خدمت نیز به ساکنان مناطق سیل زده تایید نشده بلکه تنها اعزام به خدمتشان به تعویق افتاده است؛ بنابراین مدت سربازی این افراد نیز تابع قوانین کلی است و تغییری در آن ایجاد نشده است.وی از سربازان و نیرو‌هایی که با حضور داوطلبانه و نیز اقدامات مؤثر و فراتر از وظایفشان به سیل‌زدگان یاری می‌رسانند قدردانی کرد.

 

ایسنا

2025

نمایش موجودیت‌ها