date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۹:۰۰ ب.ظ

حریق به جان بازار نرگسیه افتاد مسجد جامع ساری آتش گرفت

حریق به جان بازار نرگسیه افتاد مسجد جامع ساری آتش گرفت
منبع خبر: بولتن نیوز

براساس گزارش مردمی این آتش‌سوزی که دقایقی قبل از یکی از شبستان‌های این مسجد شروع شده بود به کل مسجد سرایت کرد…

حریق به جان بازار نرگسیه افتاد مسجد جامع ساری آتش گرفت

 به گزارش  بولتن نیوز ، براساس گزارش مردمی این آتش سوزی که دقایقی قبل از یکی از شبستان‌های این مسجد شروع شده بود به کل مسجد سرایت کرد و آتش نشانان ساری سرگرم خاموش کردن آتش هستند.

 قرارگیری مسجد جامع ساری در حاشیه بازار قدیمی نرگیسه در مرکز این شهر که محل اجتماع شهروندان محسوب می‌شود، نگرانی‌هایی را مبنی بر احتمال سرایت آتش به پاساژ‌های اطراف افزایش داده است.
مرکز اطلاعات فرماندهی آتش نشانی شهرداری ساری، آتش سوزی در شبستان مسجد جامع شهر ساری را مورد تایید قرار داد و اعلام کرد که نیرو‌های آتش نشانی از ایستگاه‌های مختلف شهر برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شدند.

همچنین مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران نیز با تایید این آتش سوزی بیان جزییات بیشتر در مورد این حادثه را مربوط به آتش نشانی شهرداری ساری دانست.
جزییات بیشتر در مورد آتش سوزی در مسجد جامع شهر ساری در خبر‌های تکمیلی ارسال می‌شود.

مسجد جامع ساری مربوط به سده‌های اولیه دوران‌های تاریخی پس از اسلام - دوره قاجار است و در ساری، محله چناربن، داخل بازار نرگسیه واقع شده و این اثر در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۷۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
بنای کنونی مسجد جامع ساری حاصل بازسازی‌های مکرر در دوران قاجاریه و پهلوی است؛ ولی در میزان قدمت و بنیان‌گذار آن اختلافاتی وجود دارد. اکثراً این بنا را به دوران عباسیان منتسب می‌دانند و ساخت آن را به دوره پس از سقوط اسپهبد خورشید می‌رسانند. داستانی مبنی بر ساخت این مسجد بر روی ویرانه‌های یک آتشکده وجود دارد

آتش‌سوزی شدید در مسجد جامع ساری/ حریق به‌جان بازار نرگسیه افتاد


از شهرهای اطراف ساری برای اعزام نیروی اطفای حریق درخواست امدادرسانی شده است.
برخی شاهدان علت آتش‌سوزی را ناشی از اتصالات کابل‌های برق اعلام می‌کنند.

تصویرها
حریق به جان بازار نرگسیه افتاد مسجد جامع ساری آتش گرفت
نمایش موجودیت‌ها