date_range سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۵۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دعوت ظریف از کشورهای حوزه خلیج‌فارس و سازمان ملل برای حمایت از ایده مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای

دعوت ظریف از کشورهای حوزه خلیج‌فارس و سازمان ملل برای حمایت از ایده مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای
منبع خبر: قدس‌آنلاین

وزیر خارجه ایران با تاکید بر حرکت به سمت همکاری و اعتمادسازی به جای دشمنی و خصومت، از کشورهای حوزه خلیج‌فارس و سازمان ملل برای حمایت از ایده مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای دعوت کرد.

به گزارش قدس آنلاین ،  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در نیویورک به سر می‌برد، در صفحه توئیتر خود با اشاره به حضورش در شورای روابط خارجی آمریکا نوشت: « در شورای روابط خارجی تاکید کردم و امروز هم دوباره در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید خواهم کرد که برای ما در خلیج فارس لازم است تا پارادایم حاصل جمع صفر حذف و دشمنی و خصومت را تغییر دهیم و به سمت همکاری و اعتمادسازی حرکت کنیم. »

وزیر خارجه ایران در ادامه می‌افزاید: «من از همسایگانمان و سازمان ملل دعوت می‌کنم که از ایده «مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای» حمایت کنند. »

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب (۳۰ فروردین) به منظور شرکت در اجلاس عالیرتبه «صلح پایدار» در مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین سخنرانی در شورای روابط خارجی آمریکا وارد نیویورک شد. وی بامداد امروز به وقت تهران در شورای روابط خارجی آمریکا سخنرانی کرد و قرار است در نشست صلح پایدار نیز شرکت کرده و سخنرانی کند.

وزیر امور خارجه ایران در سخنرانی‌ خود در شورای روابط خارجی آمریکا با تاکید بر لزوم گفت‌وگو بین کشورهای غرب آسیا، گفت: باید یک مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای ایجاد شود.

ظریف در مدت حضورش در آمریکا با برخی از رسانه‌های آمریکایی از جمله سی‌بی‌اس، المانتیور، نیویورکر، نشنال اینترست، رادیو ملی آمریکا (ان. پی. آر) نیز گفت‌وگو کرد.

نمایش موجودیت‌ها