date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۴۸:۰۰ ب.ظ

مسکو: تغییر در برجام غیرقابل قبول و غیرممکن است

مسکو: تغییر در برجام غیرقابل قبول و غیرممکن است
منبع خبر: قدس‌آنلاین

قائم‌مقام هیئت نمایندگی دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین تاکید کرد اعمال هرگونه تغییر در متن توافق هسته‌ای ایران، غیرسازنده، غیرقابل قبول و غیرممکن است.

به گزارش قدس آنلاین ، قائم مقام هیات نمایندگی دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین با انتقاد از اظهارات اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: «اظهارات ترامپ درباره اینکه این آخرین دور تمدید معافیت‌های تحریمی ایران بوده، تاسف بار است».

بنا بر این گزارش، این دیپلمات روس در گفت‌وگو با خبرگزاری «اینترفکس» تاکید کرد: «درخواست ترامپ برای انجام بازرسی‌های نامحدود از تاسیسات هسته‌ای ایران غیرواقع‌گرایانه است».

وی افزود: «اعمال تغییر در مفاد برجام غیرسازنده، غیرقابل قبول و غیرممکن است».

این دیپلمات روس در ادامه گفت: «مسکو امیدوار است که بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته‌ای ایران در تطابق با توافق هسته‌ای ادامه داشته باشد.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه با امضای معافیت‌های تحریمی برای ایران تعلیق تحریم‌های هسته‌ای را تمدید کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تکرار ادعاهای بی‌پایه و اثبات‌نشده علیه ایران، چهار شرط را برای نگاه داشتن کشورش در برجام اعلام کرد.

وی در این بیانیه با یادآوری اینکه دولت آمریکا چهار فرد و سازمان مرتبط با ایران را هدف تحریم‌های جدید غیرهسته‌ای قرار داده نوشت: «ما تاکنون نزدیک به ۱۰۰ نفر از افراد و شرکت‌های دخیل در برنامه موشکی ایران و سایر فعالیت‌های غیرقانونی ایران را تحریم کرده‌ایم.»

ترامپ در این بیانیه بار دیگر به حمایت از آشوب‌گران در ایران پرداخته و از همه ملت‌ها خواست روال مشابهی پیش بگیرند.

سخنگوی اتحادیه اروپا نیز به دنبال اعلام این تصمیم ترامپ، بر تعهد این اتحادیه به اجرای کامل و سازنده برجام تاکید کرد.

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که مسکو نیز همانند اتحادیه اروپا به برجام پایبند خواهد ماند.

نمایش موجودیت‌ها