date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۱۹:۰۰ ب.ظ

بانوی قایقران زنجانی در آسیا طلایی شد


نایب رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان از کسب دو مدال طلای رویا سلطانی بانوی قایقران زنجانی در مسابقات آسیایی خبر داد .


پریوش قادری‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: مسابقات پاراکانوی قهرمانی آسیا با قهرمانی تیم‌ملی ایران به پایان رسید.


وی افزود: تیم‌ملی ایران با کسب شش مدال طلا و 2 نقره در دو بخش بانوان و آقایان بر سکوی نخست مسابقات قهرمانی پاراکانو آسیا که به میزبانی سمرقند برگزار شد، ایستاد .


قادری‌نیا تصریح کرد: رویا سلطانی بانوی قایقران زنجانی حاضر در این رقابت‌ها بوده که توانست با گذشتن از سد رقبا، دو مدال خوشرنگ طلا در دو کلاس VL2 و KL2  را برای دومین‌بار برای استان زنجان در رشته قایقرانی کسب کند .


وی یادآور شد: سلطانی سابق بر این در رشته بسکتبال با ویلچر بانوان فعالیت می‌کرد اما با تشخیص کادر فنی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان وارد رشته قایقرانی پاراکانو شد که با پشتکار و جدیت توانست نتایج درخشانی را کسب کند .


نایب رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان در ادامه افزود: در حال حاضر رشته قایقرانی در این هیئت با توجه به نبود امکانات فعال نیست و رویا سلطانی قایقران ارزنده زنجانی همه تمرینات خود را با فشردگی تمام و تحمل سختی‌ها در تهران و در دریاچه آزادی پشت‌ سر گذاشته که خروجی آن کسب دو مدال طلای آسیا بوده است .


قادری‌نیا خاطرنشان کرد: رویا سلطانی سابق بر این در مسابقات آسیایی تایلند حضور داشته که در این رقابت‌ها نیز موفق به کسب یک طلا و یک نقره شده بود.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها