date_range شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۵:۰۰ ب.ظ

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان: صدور 16 مجوز در حوزه مشارکت‌های اجتماعی جوانان در دست اقدام است


معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: صدور 16 مجوز در حوزه مشارکت‌های اجتماعی جوانان در دست اقدام است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامرضا الهی‌سرشت صبح امروز در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار، اظهار کرد: پارسال در سطح استان دو مرکز مشاوره ازدواج، مجوز خود را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردند. همچنین پارسال 9615 مورد ازدواج و 2412 مورد طلاق در استان زنجان ثبت شده است.


این مسئول با اشاره به این‌که پارسال در استان زنجان نسبت ازدواج به طلاق برابر با 4 و در کشور برابر با 3.9 بود، ادامه داد: در دو ماهه نخست امسال 2130 مورد ازدواج و 285 مورد طلاق به ثبت رسیده است. همچنین پارسال به 17 هزار و 120 زوج و امسال تا کنون به 2942 زوج تسهیلات ازدواج پرداخت شده است.


وی با بیان این‌که 25 درصد از جامعه ما جوان هستند، افزود: تا به امروز 69 مجوز در حوزه مشارکت‌های اجتماعی جوانان صادر شده است و صدور 16 مجوز نیز در دست اقدام است. همچنین خوشبختانه شهرستان‌ها به حوزه ثبت سمن و راه‌اندازی خانه جوانان ورود کرده‌اند و در حال حاضر هر شهرستان حداقل یک سمن دارد.


الهی‌سرشت در ادامه در خصوص انجمن کانگ‌فوتوآ 21 زنجان خاطرنشان کرد: وقتی برای یک انجمن مجوز ورزشی صادر می‌شود، هدف این نیست که انجمن مذکور حتما فعالیت ورزشی داشته باشد، بلکه باید در راستای توسعه فرهنگ ورزش فعالیت کند؛ در واقع هیچ دستگاهی به غیر از وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند در راستای آموزش ورزش، استعدادیابی و ... مجوز صادر کند و سمن‌های ورزشی مجوزدار نیز باید به کمک توسعه فرهنگ ورزش بیایند.


معاون فرهنگی و امور جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان یادآور شد: این انجمن با توجه به افکاری که دارد، مجوز لازم را از وزارت ورزش اخذ نکرده و هرگونه فعالیت ورزشی که در هر باشگاهی داشته باشد، غیرقانونی است. علاوه بر این، متاسفانه گاهی نیز سلایق و نظرات شخصی وارد می‌شود و حتی گاهی شاهد آن هستیم که در باشگاه‌های فاقد مجوز فعالیت می‌کنند. در هر صورت اماکن باید بلافاصله بعد از مشاهده هر گونه فعالیت ورزشی از این انجمن، نسبت به پلمب باشگاه خاطی اقدام کنند.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها