date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۰۹:۰۰ ب.ظ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان: شاخص بیمارستانی کشور 7.1 درصد است


رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضر شاخص بیمارستانی کشور ۷.۱ درصد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، پرویز قزلباش عصر امروز در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی خدابنده، اظهار کرد: همدلی، هم‌افزایی و هماهنگی مسئولان استان و شهرستان باعث شده شاخص‌های بهداشت و درمان روز به روز در شهرستان خدابنده که به حق جزو محروم‌ترین منطقه در استان محسوب می‌شود، افزایش پیدا کند و امیدواریم سرعت توسعه در این شهرستان رشد روزافزون داشته باشد.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر شاخص بیمارستانی کشور و استان ۷.۱ درصد است، این شاخص در شهرستان خدابنده ۸ است که تقریبا نصف استان و کشور است که امیدواریم احداث این بیمارستان با سرعت بیشتری پیش رود و اگر این چنین باشد در 10 سال آینده با رشدی که خواهد داشت به بالاترین سطح افتتاح بیمارستانی یعنی ۵.۲ درصد خواهد رسید.

 

وی با یاد‌آوری اجرای طرح تحول سلامت در کشور   افزود: با شروع طرح تحول که نوعی توجه دولت به سلامت مردم بود، به سمت سرمایه‌گذاری حرکت کرد و در مدت اجرای این طرح، شاهد ارتقای شاخص‌های حوزه بهداشت و درمان در کشور و استان هستیم.

 

قزلباش با اشاره به کمبود منابع و محدودیت منابع کنونی در کشور، تصریح کرد: علی‌رغم این شرایط، حوزه بهداشت و درمان همچنان به مسئولیت‌های خود در حفاظت مالی از مردم اقدام کرده و خواهد کرد و باید حتی در شرایط سختی به لحاظ اعتباری مثل امروز علاوه بر حفاظت از سلامت مردم، حفاظت مالی مردم را نیز فراموش نکند و اجازه ندهد که مردم به زحمت بیافتند و درمان‌شان به محیط جدا از بیمارستان ارجاع داده شود.

 

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان، یادآور شد: همه تلاشگران عرصه سلامت در دانشگاه گوش به فرمان هستند، تمام تلاش خود را می‌کنند تا با حداقل هزینه در خدمت مردم بوده و موجب ارتقای شاخص‌ها در استان باشند.

 

وی اظهار کرد: احداث بیمارستان جدید در خدابنده اتفاق بسیار مهمی است که فقط برای شاخص سلامتی و بهره‌مندی نیست، بلکه اتفاقی است که اشتغال و رونق اقتصادی را نیز برای استان و شهرستان به همراه دارد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: این بیمارستان می‌تواند موجب اشتغال مستقیم 600 الی 700 نفر و افراد متعددی به طور غیرمستقیم شود و موجب گردش مالی نیز می‌شود. همچنین مجموعه‌ای است در کنار بیمارستان قدیمی شهر که موجب رونق اقتصادی هم خواهد‌ شد و امیدواریم این اتفاق مبارک با سرعت مناسبی پیش برود.


انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها