date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۸:۰۰ ب.ظ

تنها عامل عدم اجرای موفق مرحله دوم طرح LEZ پلیس راهنمایی و رانندگی است

تنها عامل عدم اجرای موفق مرحله دوم طرح LEZ پلیس راهنمایی و رانندگی است
منبع خبر: خبرخودرو
دسته خبری: جامعه|خودرو

به گزارش خبرخودرو، از چندین ماه پیش از آبان‌ماه 97 خبرهای بسیاری درخصوص اجرای مکانیزه بررسی معاینه فنی خودروها منتشر شد از آمادگی مراکز معاینه فنی تا نصب سیستم‌های مورد نیاز. طی گفتگو با مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران چالش‌های اجرای مرحله دوم طرح LEZ مورد بررسی قرار گرفت.

تنها عامل عدم اجرای موفق مرحله دوم طرح LEZ پلیس راهنمایی و رانندگی است


به گزارش خبرخودرو ، از چندین ماه پیش از آبان ماه 97 خبرهای بسیاری در خصوص اجرای مکانیزه بررسی معاینه فنی خودروها منتشر شد از آمادگی مراکز معاینه فنی تا نصب سیستم های مورد نیاز. طی گفتگو با مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران چالش های اجرای مرحله دوم طرح LEZ مورد بررسی قرار گرفت.

سید نواب حسینی منش در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو، در خصوص اجرای مرحله دوم طرح کاهش اظهار داشت: علی رغم تمام تمهیدات اندیشیده شده و آمادگی کامل مراکز برای اجرای مرحله دوم طرح کاهش از ابتدای آبان ماه، متاسفانه پلیس زیر بار اجرای طرح نرفت و طرح عقیم ماند.

وی اذعان داشت: تنها عامل عدم اجرای موفق مرحله دوم طرح LEZ پلیس راهنمایی و رانندگی است که با بهانه شلوغ بودن مراکز معاینه فنی و عدم موفقیت مردم به دریافت برگه معاینه مانع از اجرای طرح شدند.

حسینی منش خاطرنشان کرد: اگر از پلیس علت ممانعت از اجرای طرح را بپرسید، شلوغ بودن مراکز را عنوان خواهند کرد اما تاکید داریم مراکز شلوغ نیست و زیر یک ساعت صف دارند و مراکز کاملا خلوت هستند. حتی برخی از مراکز به صورت 24 ساعته مشغول به کارند اما با تمام این تفاسیر پلیس راهنمایی و رانندگی زیر بار اجرای آن نرفته است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران در ادامه تصریح کرد: این پروژه متشکل از دو قسم است. نخست شناسایی خودروهای فاقد معاینه فنی که با توجه به سیستم های نصب شده و مکانیزه شدن آن امکان اجرای مرحله نخست به طور کامل فراهم است و مرحله دوم اینکه زمانیکه خودروی فاقد معاینه فنی شناسایی می شود در اختیار پلیش قرار می گیرد تا اعمال قانون انجام دهند و برگه جریمه صادر کنند که پلیس در این مرحله همکاری نکرده است.

وی در خصوص زمان اجرای مجدد طرح گفت: ما نیز اطلاع دقیقی از زمان اجرای حتمی طرح نداریم و میبایست از پلیس راهور تهران پرسید که طرح چه زمان اجرا خواهد شد زیرا طی مصاحبه ای سردار رحیمی اعلام کردند به دلیل شلوغی مراکز اجرای طرح را به تاخیر می اندازیم در صورتی که مراکز اصلا شلوغ نیست. البته برخی منابع اعلام کرده اند که این طرح از فردا اجرا خواهد شد.

سید نواب حسینی منش ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم شاهد همکاری پلیس در اجرای طرح کاهش باشیم زیرا اجرای این طرح قطعا ثمرات مطلوبی برای شهروندان تهرانی در پی خواهد داشت.تصویرها
تنها عامل عدم اجرای موفق مرحله دوم طرح LEZ پلیس راهنمایی و رانندگی است
نمایش موجودیت‌ها