date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۰۹:۰۱ ق.ظ

اعلام 6 منطقه دارای خطرپذیری بالا در تهران

اعلام 6 منطقه دارای خطرپذیری بالا در تهران
منبع خبر: ایران جیب

رئیس شورای شهر تهران گفت: وضعیت تاب‌آوری در تهران مناسب نیست و هر 10 سال یک‌باریک زلزله بالای 7 ریشتر در کشور داشته‌ایم که منتظر تجربه…

رئیس شورای شهر تهران گفت: وضعیت تاب آوری در تهران مناسب نیست و هر 10 سال یک بار یک زلزله بالای 7 ریشتر در کشور داشته ایم که منتظر تجربه یک زلزله بزرگ در تهران هستیم.

محسن هاشمی در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به زلزله غرب کشور با شهروندان شهرهای آسیب دیده ابراز همدردی کرد و این حادثه را تسلیت گفت و از اقدامات شهرداری در این حادثه تشکر کرد و گفت: در کنار داغدیدگان این حادثه طبیعی هستیم و هر اقدام و تلاشی که در توان مان باشد دریغ نمی کنیم و همانطور که می دانید نجات جان  آسیب دیدگان در اولویت قرار دارد و سپس امدادرسانی به بی خانمان ها و اسکان موقت و تامین وسایل گرمایشی.

وی ادامه داد: حل مشکل بهداشتی و باز کردن مسیرها برای آب رسانی و امدادرسانی می تواند مشکلات آسیب دیدگان را به سرعت حل کند.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اقدامات سریع شهرداری تهران در کمک رسانی به مناطق آسیب دیده گفت: شهردار تهران در نخستین ساعات صبح دیروز به ستاد بحران رفت و موضوع کمک رسانی به هموطنان غرب کشور را دنبال کرد و آنطور که اطلاع داریم اولین کمک های کشور از تهران به زلزله زدگان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تهران پایتخت ایران و ام القرای اسلامی است گفت: باید در حوزه بافت فرسوده استانداردهای لازم را برطرف کنیم. متاسفانه تاب آوری ساختمان های جدید در تهران در وضعیت مناسبی قرار ندارند کارهای خوبی انجام شده اما باید بیشتر به این موضوع پرداخته شود.

هاشمی ادامه داد: مشخص نیست زلزله کی و کجا خوهد آمد طی ۲۵ سال گذشته ۶ درصد کشته شدگان از طریق زلزله بودند و هر ۱۰ سال یک بار یک زلزله بالای ۷ ریشتر داشته ایم و منتظر تجربه یک زلزله بزرگ در تهران هستیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه گفته می شود هر ۱۵۰ سال یک بار یک زلزله ۷ ریشتری در تهران می آید، گفت: آخرین زلزله در تهران که بالای ۷ ریشتر بوده ۱۸۵ سال پیش بوده. ۳۵ سال است انتظار زلزله بزرگ دیگری را در تهران می کشیم.

وی ادامه داد: مناطق ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۷، ۱۶ و ۱۴ دارای خطرپذیری بالایی هستند و مناطق ۷، ۸، ۱۳، ۱۵، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ خطرپذیری متوسط دارند.

هاشمی تاکید کرد: ۸۶ سازمان و نهاد در مدیریت بحران پایتخت مسئولیت دارند که چندین بار برای هماهنگی آنها تمرین شده اما هماهنگی های دوباره ضروری است./ مهر

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  امیر:

  فعلا با سیاستهای غلط شاهد مهاجرت جمعیت از کل کشور به تهران هستیم.نگاهی به ترافیک و الودگی هوا و افزایش حاشیه نشینی و بزه این مسئله را اشکار میکند!

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۱:۱۵ ق.ظ
 • user avatar
  ن:

  هیجى دیگه تو مناطق نامبرده شاهد افت قیمت خواهیم بود و مسکن مهر هم که دیگه مشترى نخواهد داشت و هر کى واحد مهرى داره صاحب اول و آخرش خودشه!

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۷:۳۲ ق.ظ
 • user avatar
  خود مورینیو:

  تقسیم بندیت اشتباهه این کارشناس محترم جهت رونق مسکن در بالای شهر -مناطق بالای شهر تهران رو حذف کردند. مثلا منطقه 1 و 22 بسیار پرخطره و روی گسل هستند.

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۴۴:۰۷ ق.ظ
 • user avatar
  علی:

  ولی دست رو دست گذاشته و هیچ کاری نمی کنید. الان از زلزله بم حدود 10 سال میگذرد. اما یک سیستم مدیریت چابک و سریع در کشور نداریم و همه اش میگیم از این به بعد ولی بعد از یک ماه از حوادث یادمون می رود.

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۲:۰۸ ق.ظ
 • user avatar
  مهندس:

  بایستی به سمت ساخت و ساز استاندارد پیش برویم همه ارگانها و سازمانها باید یاری کنند، وزارت راه و شهرسازی، مجلس، شورای شهر، شهرداری، سازمان نظام مهندسی، وزارت کار، سازمان ملی استاندارد و ...

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۳۶:۴۷ ق.ظ
 • user avatar
  آرش66:

  خطرناکترین گسل تهران، همان گسل شمال تهران هست که در صورت آزاد کردن انرژی، وقوع زلزله ای به بزرگی بیش از 7 ریشتر در آن مورد انتظار است. به همین دلیل خطرپذیرترین نقاط تهران، ناحیه شمال شهر مانند منطقه یک می باشد. دلیل خطرپذیری بالا نیز ساخت و ساز روی این گسل است که حتا قوی ترین سازه ها نیز اگر روی گسل ساخته شده باشند، هیچ مقاومتی نمی توانند بکنند و سریع پایین می آیند. برای اطلاع بد نیست بدانید گسل شمال تهران از شهرک پردیس آغاز شده و از شمال تهران و از مناطقی مثل میدان نوبنیاد، تجریش، الهیه، محمودیه، سعادت آباد و ... عبور می کند.

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۵۴:۳۱ ق.ظ
 • user avatar
  یاشار:

  تعجب من از اینه که بعد از سه روز اکثر مردم سرپل ذهاب دیشب هم بیرون و بدون سرپناه و چادر خوابیدند. پس کجان اونایی که دم به دم مانور زازله برگزار می کردن و طی امسال بیش از 12 همایش پدافند غیرعامل برگزار کردند؟؟ برنامه ریزی و کفایت در حد صفر... اگه این همه مسئول و ... (از رئیس جمهور گرفته تا هیات های قوه قضاییه و مجلس و وزرا و...)که رفتن کرمانشاه اگه نفری یه پتو و چادر می بردند الان نیاز به چادر و پتو نبود.

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۱۵:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  یه نفر:

  سوال اینه: خُب که چی؟؟؟؟ مسئولین ما کوچکترین برنامه ای ندارن. اکثرشون در موقع اضظرار میرن اونور آب.

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷:۵۲ ق.ظ