date_range سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۰:۰۰ ق.ظ

آذری جهرمی به مسدود شدن تلگرام واکنش نشان داد از شایعه استعفای وزیر تا تایید فیلتر شدن تلگرام

آذری جهرمی به مسدود شدن تلگرام واکنش نشان داد از شایعه استعفای وزیر تا تایید فیلتر شدن تلگرام
منبع خبر: تجارت آنلاین
دسته خبری: اقتصاد|دولت

در پی اعلام حکم قضایی مسدودسازی تلگرام برخی اخبار فضای مجازی صبح امروز از استعفای آذری جهرمی به علت فیلتر شدن تلگرام حکایت داشت.


در پی اعلام حکم قضایی مسدود سازی تلگرام برخی اخبار فضای مجازی صبح امروز از استعفای آذری جهرمی به علت فیلتر شدن تلگرام حکایت داشت.
در همین رابطه ایلنا صبح امروز گزارش داد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز برای کسب اجازه در مورد استعفای خود به دفتر ریاست جمهوری رفته است.
ایلنا نوشت محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که گفته می شود استعفای خود را اعلام کرده از صبح امروز در دفتر حسن روحانی رییس جمهور حضور یافته تا برای ادامه راهش از او کسب تکلیف کند.
طبق گفته روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تایید یا تکذیب استعفای وزیر زمانی مشخص خواهد شد که او از جلسه با رییس جمهور بیرون بیاید.
این در حالی است که روحانی قرار بود صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی کتاب به سخنرانی بپردازد که در این مراسم حضور نیافته است.
این خبرها در حالی منتشر شد که دقایقی بعد  یک منبع نزدیک به آذری جهرمی  خبر استعفای وی را تکذیب کرد.
این منبع آگاه افزود: آذری جهرمی هم اکنون در جلسه ای با حضور رئیس جمهور در حال بررسی سفر استانی کابینه تدبیر و امید به خراسان رضوی است.
تایید و تکذیب ها در این خصوص اما وقتی پایان یافت که وزیر ارتباطات در یک توئیت نسبت به فیلترشدن تلگرام واکنش نشان داد و درباره فیلتر شدن پیام رسان تلگرام توضیحاتی ارایه کرد.
به گزارش ایسنا، در توییت محمدجواد آذری جهرمی آمده است:
1_ دسترسی شهروندان به منابع اطلاعات، توقف ناپذیر است؛ هرچند استفاده از یک نرم‌افزار متوقف شود. نرم‌افزارهای بدیل، شناسایی و جریان آزاد اطلاعات، مجددا فعال و در گردش خواهد بود. این خاصیت و لازمه‌ی دسترسی آزاد به اطلاعات در عصر ارتباطات است.
2_ فناوری به خودی خود، نه مجرم است نه مفسد و نه منحرف؛ این بشر است که با استفاده نادرست از آن، جرم یا فساد در فضای زندگی مجازی را ترویج می‌کند؛ چندان که در فضای واقعی نیز چنین می‌کند که امریست گریزناپذیر و علی حده.
3_توسعه فناوری نیز پیوسته و توقف ناپذیر است، چرا که مکث در این مسیر پرجذب و جوش لایتناهی، آن هم در روزگار سرعت تکنولوژی، بس سخت و مستصعب است و خود تحریمی از دنیای نوین عقب ماندگی را به دنبال خواهد داشت.
4_ سیاست‌گذاری برای رسانه‌های نوین و به رسمیت شناختن آن‌ها در جهت پاسداشت حقوق شهروندان، نیازمند اقدامی عاجل است که تعارض کشور با شبکه‌های اجتماعی را کاهش و باعث وحدت عمومی و مانع سلب اعتماد خواهد شد.
5_ در این میان نباید از عدم وجود استانداردی جهانی برای حفظ حاکمیت کشورها در نرم‌افزارهای فضای مجازی گذشت، این تعارضی است که برای اکثر کشورها وجود دارد. زمانی که مقررات کشورها محترم شمرده نشود، عکس‌العمل حاکمیت‌ها امری غیرطبیعی و غیرمعقول نمی‌نماید.
عصر روز گذشته دادستانی تهران دستور قضایی مسدودسازی پیام رسان تلگرام را منتشر کرد.


نمایش موجودیت‌ها