date_range سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۳۱:۲۰ ب.ظ

شهردار تهران: BRT به وردآورد می‌رسد

شهردار تهران: BRT به وردآورد می‌رسد
منبع خبر: فردانیوز

شهردار تهران با اشاره به اجرای طرح امتداد خط یک بی‌ار‌تی تهران از میدان آزادی به محله وردآورد به منظور تامین دسترسی شهروندان، ابراز داشت: از ابتدای سال آینده کار احداث تقاطع غیرهمسطح در ورودی اندیشه آغاز می‌شود.

  شهردار تهران: BRT به وردآورد می‌رسد
 
سرویس اجتماعی فردا؛ شهرنوشت نوشت:   دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران ظهر امروز در حاشیه جلسه نظارت ستادی شهرداری منطقه 21 طی سخنانی در جمع خبرنگاران، تصریح کرد: در این منطقه مناطق مسکونی و صنعت در هم گره خورده هستند و سازگاری این دو از تعارض های بزرگ به شمار می رود.

وی با اشاره به وجود صنایع خودروسازی و کارگاه های صنعتی در کنار جمعیت 200 هزار نفر از ساکنان در منطقه 21، گفت: این تضاد از مشکلات جدی به شمار می رود اما برنامه ریزی ها به گونه ای است که بتوانیم این تضاد را به حداقل ممکن برسانیم و رفاه خوبی برای ساکنان اینجا برقرار کنیم.

شهردار تهران با اشاره به اجرای پروژه های متعدد به منظور تسهیل تردد در جاده فتح و اتوبان مخصوص کرج و همچنین ایجاد دسترسی های شمال به جنوبی از آزادراه کرج به اتوبان مخصوص و جاده فتح، گفت: در این مسیر تا کنون بیش از شش تقاطع غیر همسطح ساخته شده و هم اکنون هیچ گلوگاه ترافیکی با حجم بالای تردد وجود ندارد، تنها مورد باقی مانده تقاطع «دوگاز» در ورودی اندیشه است که در پیک ترافیک 20 دقیقه ترافیک ایجاد می کند.

قالیباف گفت: بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته مقرر شد از ابتدای سال آینده  کار احداث تقاطع غیر همسطح در این محدوده دنبال شود و این جزو پروژه هایی است که حوزه عمرانی و منطقه 21 با سرعت آن را انجام می دهند.

وی در ادامه به تدابیر ترافیکی در منطقه 21 اشاره کرد و گفت: مقرر شد ادامه خط بی آر تی از مسیر میدان آزادی و جاده مخصوص به سمت وردآورد اجرایی شود؛ هم اکنون کار مطالعاتی این پروژه به اتمام رسیده و مقدمات کار اجرایی فراهم شده است؛ از این رو مطمئنا در زمان کوتاهی این خط بی آر تی را اجرایی خواهیم کرد.

شهردار تهران عنوان داشت: امیدواریم بتوانیم اتوبوس های جدیدی را نیز به این خط اضافه کنیم چرا که طول این خط از شرقی ترین نقطه در پایانه شرق تا غربی ترین نقطه در وردآورد به بیش از 50 کیلومتر می رسد، از این رو باید تقویت اتوبوس نیز به صورت همزمان صورت گیرد.

وی خاطر نشان ساخت: در زمینه توسعه خطوط مترو منطقه نیز در حال حاضر مطالعات آغاز شده و کار طراحی در دست اقدام است؛ پس از اتمام کار مشاور نیز این موضوع را در کمیسیون حمل و نقل شورا مطرح خواهیم کرد.

قالیباف از نصب10 پل عابر پیاده مکانیزه در سطح منطقه 21 خبرداد و گفت: در این منطقه عرض بزرگراه ها شامل جاده مخصوص، اتوبان فتح زیاد است و برای تامین دسترسی ها، نیاز به نصب پل های مکانیزه برای تردد عابران وجود داشت که این اقدام صورت می گیرد.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره پارکینگ خودروهای سرویس کارخانجات در منطقه 21 نیز گفت: مقرر شد دسترسی های لازم برای پارکینگ خودرو سرویس های اداری کارخانجات انجام شود، به این ترتیب مطمئن هستم با زیرگذر ساخته شده برای دسترسی صنایع خودروسازی و همچنین با پارکینگ ایجاد شده، یکی از مشکلات جدی منطقه حل و فصل می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تملک تعدادی از پلاک ها برای تامین دسترسی شهروندان خبرداد و گفت: پیش از این  74 کوچه در محله وردآورد وجود داشت که آسفالت نبودند؛ تا امروز 24 مورد از این کوچه ها را آسفالت کرده ایم و درباره 50 مورد باقی مانده نیز به مردم قول می دهیم که در فصل بهار هیچ کوچه ای در محلات منطقه 21 بدون آسفالت نخواهد بود.

شهردار تهران تاکید کرد: من حدود شش ماه قبل در بازدیدهای غیر مترقبه متوجه این موضوع شدم و برای خودم سوال بود آیا در تهران کوچه ای وجود دارد که آسفالت نداشته باشد؟ بعد از بررسی گزارش ها متوجه شدم برخی از این کوچه ها جزو محلاتی بوده اند که به نوعی بین صنعت و اسکان باقی مانده بودند و بعضا به صورت کامل مسکونی نبوده اند؛ همچنین در برخی موارد منازل شهرک نشین بوده اند.

قالیباف یادآور شد: این کوچه ها به نوعی هم در مجموعه شهر بودند و هم در مجموعه شهر نبودند؛ از دیگر سو اختلافاتی نیز در نحوه انجام کار و پرداخت هزینه های آن بین مجموعه های صنعتی و حوزه مسکونی وجود داشت اما در نهایت این تصمیم گیری صورت گرفت و 50 کوچه باقی مانده نیز در بهار سال آینده آسفالت خواهد شد.

به گفته شهردار تهران وجود مشکلات حقوقی و بین دستگاهی این مشکل را در برخی کوچه های محله وردآورد به وجود آورده بود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تعریض خیابان انقلاب و عقب نشینی انبار گندمکار در محله وردآورد، تاکید کرد: در این محله شهرداری تملک ها را انجام داده و پول آن را نیز پرداخت کرده است. امروز من با افرادی که در آنجا حضور داشتند، صحبت کردم و قرار شد کار تعریض این خیابان در محله وردآورد انجام شود تا در تابستان سال آینده عقب نشینی ها نهایی شده و این مسیر تعریض شود.

قالیباف درباره سرنوشت احداث پارکینگ کامیون ها در منطقه 21 نیز ابراز داشت: یکی از مشکلات ما در این منطقه اسکان سرویس های کارگاه های صنعتی و کامیون ها بود که  این موضوع را به صورت کامل حل و فصل می کنیم. هم اکنون دو پارکینگ برای کامیون ها ساخته شده و به یک پارکینگ دیگر هم نیاز است که کار آماده سازی این پارکینگ را انجام خواهیم داد.

شهردار تهران در پایان در پاسخ به سوالی پیرامون آماده سازی 22 بوستان در مناطق مختلف شهر تهران به منظور دسترسی معلولان، گفت: ما 22 پارک در 22 منطقه تهران برای معلولان آماده کرده ایم، این یکی از کارهای کم نظیری بود که انجام شد و  در همین مدت معلولان عزیز نیز ابراز رضایت کرده اند؛ چرا که هر عزیز معلولی در منطقه خودش حداقل به یک پارک دسترسی دارد که می تواند بدون همراه در آن پارک حضور پیدا کند و همه نیازهای او مرتفع می شود.
تصویرها
شهردار تهران: BRT به وردآورد می‌رسد
نمایش موجودیت‌ها