date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۴۸:۴۵ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ابراز همدردی رئیس‌جمهور چین با زلزله‌زدگان +عکس

ابراز همدردی رئیس‌جمهور چین با زلزله‌زدگان +عکس
منبع خبر: فردانیوز
دسته خبری: سیاست|محیط زیست

شب یکشنبه، زلزله‌ای به بزرگی 7.3 ریشتر مرز ایران و عراق را لرزاند که شدت آن در بسیاری از استان‌های کشور به‌خصوص نوار غربی احساس شد. این زمین‌لرزه ایلام، قصرشیرین، همدان، مهاباد، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، شیراز، اهواز، زنجان، چهارمحال و بختیاری، قزوین و خرم‌آباد را لرزاند.

باشگاه خبرنگاران: رئیس جمهور چین با انتشار پستی در صفحه توییتر خود، مراتب همدردی خود را با مردم ایران به خاطر زلزله مصیبت‌بار در غرب کشور اعلام کرد.

شب یکشنبه، زلزله‌ای به بزرگی 7.3 ریشتر مرز ایران و عراق را لرزاند که شدت آن در بسیاری از استان‌های کشور به خصوص نوار غربی احساس شد. این زمین لرزه ایلام، قصرشیرین، همدان، مهاباد، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، شیراز، اهواز، زنجان، چهارمحال و بختیاری، قزوین و خرم آباد را لرزاند.

در پی این زلزله مرگبار، رهبران و مقامات کشور‌های مختلف از جمله ولادیمیر پوتین، رجب طیب اردوغان، چند مقام کویتی، وزیر خارجه هلند، رییس‌جمهور آفریقای جنوبی و برزیل نیز این فاجعه را به مردم ایران تسلیت گفتند و شی جینپینگ رییس‌جمهور چین از این قاعده مستثنی نبود و امروز با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود، ضمن تسلیت به حسن روحانی همتای ایرانی خود همدردی خود را با مردم زلزله زده این کشور اعلام کرد.

شی جینپینگ در صفحه توییتر خود نوشت:

" مردم چین در این زمان دشوار در کنار مردم ایران هستند."

 

ابراز همدردی رئیس‌جمهور چین با زلزله‌زدگان +عکس

تصویرها
ابراز همدردی رئیس‌جمهور چین با زلزله‌زدگان +عکس
نمایش موجودیت‌ها