date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۴۶:۰۰ ق.ظ

پیشنهاد نمایشی نتانیاهو برای کمک به زلزله‌زدگان ایران

پیشنهاد نمایشی نتانیاهو برای کمک به زلزله‌زدگان ایران
منبع خبر: فردانیوز

درحالیکه وزیر خارجه کشورمان پیشنهاد کمک‌های خارجی از کشورهای دوست را رد کرده نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ژستی نمایشی گفته که حاضریم به زلزله‌زدگان ایران کمک کنیم.

خبرگزاری فارس: درحالیکه محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان پیشنهاد کشورهای دوست برای کمک به زلزله زدگان را رد و تاکید کرده که منابع خودمان کافی است و نیازی به کمک نداریم بنیامین نتانیاهو در اقدامی نمایشی گفته آماده ایم از طریق صلیب سرخ به زلزله زدگان ایران کمک کنیم.

ظریف شب گذشته ضمن تشکر از پیامهای ابراز همدردی مقامات خارجی تاکید کرد که نیازی به کمک خارجی در حال حاضر نیست و با منابع خودمان می‌توانیم شرایط را مدیریت کنیم.

نتانیاهو که در مجمع عمومی فدراسیون یهودیان سخنرانی میکرد بار دیگر گفت که توافق هسته‌ای جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نمی‌گیرد. وی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و نیکی هیلی نماینده واشنگتن در سازمان ملل به خاطر اقدامات و مواضعشان درباره برجام تقدیر و تشکر کرد.

وی همچنین گفت که اسرائیل پیشنهاد داده است حاضر است از طریق صلیب سرخ به زلزله زدگان ایران کمک کند.

منابع اسرائیلی گفته‌اند که ایران این پیشنهاد را رد کرده است.

وی در ادامه سخنرانی خود گفت که ما باید با یکدیگر علیه تهاجم ایران و تسلیحات هسته ای این کشور بایستیم. اگر با هم باشیم موفق خواهیم بود. اما اگر در مقابل ایران تنها باشیم و گزینه دیگری نباشد اسرائیل به تنهایی علیه ایران اقدام خواهد کرد تا به سلاح هسته ای دست پیدا نکند.

وی افزود: ایران به دنبال تقویت حضور نظامی خود در سوریه است. آنها میخواهند یک پایگاه نظامی زمینی، هوایی و دریایی در سوریه تاسیس کنند و از سوریه به عنوان پایگاهی برای خراب کردن اسرائیل استفاده کنند. ما با آن موافقت نخواهیم کرد. من بارها تاکید کردم که اسرائیل علیه این طرح خواهد ایستاد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که ایدئولوژی ایران که هدفش تسخیر جهان است خطرناک است آنها متعهد به نابودی اسرائیل هستند. ایران تنش و بحران را به کل خاورمیانه گسترش داده است، در یمن، در عراق، سوریه و لبنان. با این وجود در تشخیص تهدید ایران ما تنها نیستیم و عربستان به عنوان کشور پیشروی جهان عرب دقیقا همین نظر ما را دارد.

نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  اون کمک ها رو به مردم غزه بکنه که مظلومشون کرده؛ به جای کوک کردن عروسک حساسی مثل عربستان که نقش اسرائیل رو برای یمنى ها و نقش امریکا رو برای ایران بازى میکنه کمى به امنیت خاورمیانه فکر کنه که مدتهاست بازیچه همین افکار و تحلیل ها شده که بیشتر جنبه بهره برداری سیاسی داره!

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  با خزانه خالی که خودشان می گویند چگونه توان بازسازی دارند؟؟؟

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  بیخود

  چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۳۹:۰۰ ق.ظ