date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۲۳:۱۸ ب.ظ

افشای مسائلی درخصوص سفر ناگهانی مکرون به عربستان

افشای مسائلی درخصوص سفر ناگهانی مکرون به عربستان
منبع خبر: فردانیوز

مشاوران امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفتند در زمان حضور مکرون در ریاض فضای بین فرانسه و عربستان سعودی دوستانه نبود.

باشگاه خبرنگاران: مشاوران رئیس‌جمهور فرانسه در خصوص سفر ناگهانی امانوئل مکرون به عربستان سعودی مسائلی را افشا کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، مشاوران امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفتند در زمان حضور مکرون در ریاض فضای بین فرانسه و عربستان سعودی دوستانه نبود.

مشاوران امانوئل مکرون اعلام کردند بازداشت سعد الحریری، نخست وزیر لبنان موجب شد مکرون پروتکل را زیر پا بگذارد و با عربستان سعودی تماس بگیرد. سفر مکرون به ریاض از قبل برنامه ریزی نشده بود.

مشاوران رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کردند مکرون به ولیعهد عربستان سعودی گفت پاریس هیچ نشانه ای که دست داشتن ایران را در شلیک موشک از یمن به ریاض تایید کند در اختیار ندارد.

آنها همچنین گفتند رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد پاریس در توافق هسته ای با ایران تجدیدنظر نخواهد کرد.

پنجشنبه گذشته، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه برای دیدار از پیش تعیین نشده‌ای با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی و بحث درباره بحران‌های لبنان، یمن و دیگر مناطق، عازم عربستان شد.

مکرون در این سفر، درباره موج جدیدی از بازداشت‌ها در عربستان اظهارنظر نکرد و گفت قصد دخالت در امور داخلی کشورها را ندارد.

او در خصوص استعفای سعد الحریری، نخست وزیر لبنان اعلام کرد: «بر اهمیت حفظ ثبات و یکپارچگی لبنان تاکید خواهد کرد».

مکرون در باره جمهوری اسلامی ایران نیز گفت مایل است توافق هسته‌ای تهران را حفظ کند. مکرون در ادامه مدعی شد: فرانسه درباره برنامه های موشکی ایران بسیار نگران است. اعمال تحریم می‌تواند گزینه‌ای برای پاسخ به برنامه موشکی ایران باشد.

نمایش موجودیت‌ها