date_range پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۰۹:۰۰ ب.ظ

تلاش اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا

تلاش اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا

پارلمان اروپا به دنبال اعمال تحریم‌های بیشتری بر دولت قانونی ونزوئلاست.

تلاش اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلابه گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از خبرگزاری رویترز‎، پارلمان اروپا روز پنجشنبه افزایش تحریم‌های اتحادیه اروپا بر ضد دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا را به بهانه ”آسیب به اصول دموکراتیک و حقوق بشر» خواستار شد.

پس از مرگ یک افسر ونزوئلایی در زندان، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه از احتمال افزایش تحریم‌های این اتحادیه علیه دولت ونزوئلا خبر داد.

پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای که با ۴۵۵ رای موافق در برابر ۸۵ رای مخالف و ۱۰۵ رای ممتنع به تصویب رسید، از شورای اروپا خواست تحریم‌های بیشتری علیه مقامات ونزوئلایی وضع کند از جمله محدودیت سفر‌های این افراد و نزدیکانشان، مسدود کردن دارایی هایشان و لغو روادید این افراد.

اتحادیه اروپا پیش از این، تحریم‌هایی علیه ونزوئلا از جمله ممنوعیت فروش تسلیحات و هرگونه تجهیزات پلیسی و همچنین ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی‌های ۱۸ مقام این کشور وضع کرده بود.

پارلمان اروپا در این قطعنامه بر حمایت خود از خوان گوایدو، رئیس‌جمهور خودخوانده این کشور و مجلس ملی ونزوئلا تاکید کرد.

خوان گوایدو، رئیس پیشین پارلمان ونزوئلا ماه ژانویه خود را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد و برخی کشور‌های غربی از جمله آمریکا در اقدامی غیرمتعارف او را به رسمیت شناختند.

دولت ونزوئلا این اقدام را دخالت در امور داخلی خواند.

انتهای پیام/

تصویرها
تلاش اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا
نمایش موجودیت‌ها