date_range چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۴۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اشتغال 22 هزار و 200 نفر در 370 واحد نانوایی در شهر زاهدان

اشتغال 22 هزار و 200 نفر در 370 واحد نانوایی در شهر زاهدان

خدابخشی رئیس اتحادیه خبازان در دیدار با استاندار سیستان و بلوچستان گفت: 22 هزار و 200 نفر در 370 واحد نانوایی در شهر زاهدان مشغول به کار هستند.

اشتغال 22 هزار و 200 نفر در 370 واحد نانوایی در شهر زاهدان به گزارش خبرنگار   گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از  زاهدان ، علی اوسط هاشمی استاندارسیستان وبلوچستان در دیدار با اعضای اتحادیه خبازان به نحوه پخت و کیفیت پایین نان در برخی نانوایی‌ها اشاره کرد و افزود: در گذشته معادل سی هزار میلیارد ریال دور ریز نان داشتیم که این رقم برابر بودجه مطلوب عمرانی ٤ استان است.

استاندار با بیان اینکه نان قوت غالب خانواده‌هاست از کیفیت پایین نان در برخی نانوایی‌ها انتقاد کرد و ارزیابی کیفیت نان رامورد تاکید قرار داد.

وی همچنین با اشاره به اینکه برخی نانواییها از نمک زیاد و جوش شیرین برای آماده سازی خمیر نان استفاده میکنند، افزود: استفاده از این مواد که برای سلامتی مضر است، حق الناس میباشد و خبازان در قبال سلامت مردم باید احساس مسئولیت داشته باشند.

استاندار با ذکر این مطلب که کیفیت نان اکثر نانوایی‌ها مطلوب است بر افزایش کیفیت نان تاکید کرد و خواستار ایجاد شرایط برای الگو برداری دیگر استانها از نان تولیدی استان شد

هاشمی همچنین آموزش خبازان را مورد تاکید قرار داد و خواستار رفع علل ورشکستگی نانوایی‌ها شد.

رئیس اتحادیه خبازان در این دیدار گفت: از ٣٧٠ نانوایی شهر زاهدان ١٠٤ واحد آن آزاد پز هستند.

محمد خدابخشی سهمیه تقریبی هر نانوایی را در ماه ١٠ تن عنوان کرد.

وی بیشترین مشکل پیش روی خبازان زاهدانی را فعالیت بیش از ٨٠ واحد غیر مجاز نانوایی خانگی، افزایش عوارض، حق بیمه و مالیات نانوایی‌ها برشمرد و گفت: این در حالی است که عدم افزایش قیمت نان زمینه ورشکستگی ٢٧٠ نانوایی را فراهم آورده است.

 انتهای پیام/ع

اشتغال بیش از ٢٢ هزار واحد نانوایی در شهر زاهدان

تصویرها
اشتغال 22 هزار و 200 نفر در 370 واحد نانوایی در شهر زاهدان
نمایش موجودیت‌ها