date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۳۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

گرشاسبی: پرسپولیس 17 میلیارد به فیفا پرداخت کرده است/ طارمی اصرار داشت برود

گرشاسبی: پرسپولیس 17 میلیارد به فیفا پرداخت کرده است/ طارمی اصرار داشت برود
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: تا این لحظه 17 میلیارد و 200 میلیون تومان به فیفا بابت پرونده‌ها پرداخت شده است.

گرشاسبی: پرسپولیس 17 میلیارد به فیفا پرداخت کرده است/ طارمی اصرار داشت برود

به گزارش خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان حمیدرضا گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس در نشست خبری باشگاه پرسپولیس در مورد جریمه های فیفا  اظهار کرد: تا این لحظه ۱۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان با درایت وزارت ورزش و اعضاى هیئت مدیره پرداخت کردیم.پرداخت شده است و پرونده هایی که برای باشگاه می توانست برای باشگاه داشته باشد پرداخت شده است. این مبلغ حق یا ناحق از حلقوم باشگاه پرسپولیس بیرون کشیده شده است.


به طارمی اصرار کردیم اما باز هم رفت!

او درباره اتفاقاتی که مهدی طارمی برای پرسپولیس رقم زد گفت: مشکلاتی که برای طارمی بوجود آمد و پرونده ریزه اسپور طبیعتا برای باشگاه دردسرهای زیادی داشت و محکوم به پرداخت ۸۰۰ هزار دلار شدیم. با پیگیری های هیئت مدیره و وزیر ورزش، بخشی از این توافقات صورت پذیرفت. تلاش ما هم این بود که بتوانیم دو پنجره نقل و انتقالات را داشته باشیم و محرومیت را لغو کنیم. هنوز هم پیگیر این موضوع هستیم. طارمی با توجه به چهار ماه و ۱۰ روز دوری از مسابقات شرایط خاصی داشت و ما در جلسات هیئت مدیره از وی دعوت کردیم که  قراردادش را تمدید کند. به او گفتیم که جبران کند و دل هوادارانی که شکسته  با بازی خوب در لیگ قهرمانان آسیا شاد کند و به سمت مثبت برگرداند. پیروانی و برانکو چند بار با طارمی صحبت کردند اما او گفت می خواهم به خارج از کشور بروم و تجربه جدیدی داشته باشم. بعد از چندین جلسه که داشتیم تمام تلاشمان برای ماندن مهدی طارمی بود اما ما تا جایی اجازه داریم به یک بازیکن اصرار کنیم. بعد از آن دیگر کسی حق ندارد شان باشگاه را پایین بیاورد برای بازیکنی که دیگر از باشگاه دل کنده است و نمی خواهد در تیم بماند.

 تا زمانی که نامه الغرافه نیاید ما نمی توانیم به طور رسمی این انتقال را قبول کنیم


سرپرست باشگاه پرسپولیس بیان کرد: در نهایت  وقتی او از الغرافه پیشنهاد داشت به این جمع بندی رسیدیم که او باید بخشی از ضرر و زیانی که به باشگاه وارد کرده را جبران کند و روی کاغذ نوشتیم که باید چقدر از درآمدش را به باشگاه بدهد. تمام پاداشی که برای جام جهانی می گیرد و در تیم ملی حضور دارد باید به حساب باشگاه واریز کند تا بخشی از ضرری که به باشگاه زده است جبران شود. همه این موارد را هیئت مدیره در نظر گرفته است. طارمی به من زنگ زد و گفت قراردادش را امضا کرده است اما تا زمانی که نامه الغرافه نیاید ما نمی توانیم به طور رسمی این انتقال را قبول کنیم.

طارمى توان پرداخت جریمه باشگاه ریز اسپور نداشت و ما نمى توانستیم او را زندانى کنیم

 گرشاسبی در مورد مشکلاتی که طارمی ایجاد و خسارتی که به باشگاه وارد کرده است بیان کرد: در نامه اولیه، باشگاه موظف به پرداخت جریمه شده بود و بعد از آن باشگاه باید از طارمی شکایت می کرد که البته با رایزنی هایی که صورت گرفت این مشکل حل شد و بقیه موارد هم در جریان است. یک فرض این است که طارمی پول نداشت خسارت باشگاه را بدهد ما باید طارمی را زندانی می کردیم که در شان باشگاه نبود. حالا هم که مشکل حل شده است و او هم رفته است تا یک زندگی ورزشی جدید را آغاز کند.

برانکو منافع باشگاه را از خود مهم تر می داند

گرشاسبی در مورد همکاری با برانکو اظهار کرد: نکته مثبتی که در اخلاق برانکو است که علاوه بر منافع خودش منافع باشگاه را هم در نظر می گیرد و در برخی موارد منافع باشگاه را از خودش مهم تر می داند. ما برای فصل آینده برنامه های ویژه ای داریم. برای سال آینده قصد داریم که در لیگ دسته دوم و یا یک رده دیگر تیمی برای پشتوانه سازی باشگاه داشته باشیم. این از برنامه های ماست که بتوانیم تیم را به طور واقعی به یک باشگاه تبدیل کنیم.

افراد بازنشسته باشگاه به صورت قانونى در قالب مشاور استفاده مى کنیم

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد بازنشسته بودنش اضافه کرد: این سوال خیلی ورزشی نیست! قانونی را مجلس شورای اسلامی به دولت و دولت هم به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده است. در بحث بازنشستگی برخی افراد مستثنی هستند. بحث دیگر این است که افراد بازنشسته را می توان به صورت قانونی در قالب مشاور استفاده کرد. مطمئن باشید از نظر قانونی مشکلی وجود ندارد که ما در باشگاه پرسپولیس فعالیت می کنیم.

وکیل گابریل براى حل مشکل این بازیکن به دبى مى رود

گرشاسبی در مورد پرونده بازیکن برزیلی پرسپولیس بیان کرد: گابریل هم وکیلی داشته که با حکم رسمی آمده است و تمام حق و حقوق را از باشگاه گرفت. این بازیکن با وکیل خود به مشکل برخورد و به فیفا شکایت کرد که ما به فیفا نامه زدیم و ماجرا را توضیح دادیم و فیفا هم پذیرفت و قرار شد وکیل و بازیکن در دبی  صحبت کنند و مشکل را حل کنند.

800 هزار یورو به سود پرسپولیس شده است

حمیدرضا گرشاسبی درباره این که تلاش های باشگاه ها برای ختم به خیر شدن پرونده ها چه بوده است خاطر نشان کرد: پیگیری ما باعث شد که ۸۰۰ هزار یورو به سود باشگاه پرسپولیس شود. ضمن اینکه برای هر نامه که  باید پول واریز می کردیم. تلاش ما این بود که بتوانیم از این مرحله عبور کنیم و به دادگاه بین المللی ورزش برویم که باید ببینیم این دادگاه چه رای خواهد داد. ضمن این که از داخل کشور هم مصاحبه هایی صورت گرفت که به نفع حریف شد. در نشستی هم که با مسئولان ریزه اسپور داشتیم اعلام کردند که برگ برنده ما همین مصاحبه هایی بود که در داخل صورت می گرفت.


با طلبکاران وارد مذاکره شده ایم

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد تسویه حساب با طلبکاران باشگاه و بازیکنانی که از این باشگاه طلب دارند گفت: تا این لحظه ۵۰ نفر از بازیکنانی که از ۱۷ سال پیش تاکنون از باشگاه طلبکار بوده اند را صدا کردیم. با هم صحبت کردیم و مشکل آنها حل شده است. بقیه را هم حوصله می کنیم و با رایزنی و جلسه به تفاهم می رسیم. مطمئن باشید که حواس مان است که دیگر باشگاه دچار مشکلات این چنینی نشود.

پرونده ژوزه در فیفا بسته شد

گرشاسبى درباره وضعیت پرونده ژوزه بیان کرد: ٦٠٠ دلار از معوقات مالى ژوزه مانده بود که امروز این پول به حساب این مربى واریز کردیم. پرونده این مربى در فیفا بسته شد.

گرشاسبى درباره اینکه در قرار داد برانکو بندى براى جدایى این مربى وجود دارد یا نه! بیان کرد: بندهایى در قرارداد برانکو گنجانده شده است و امیدوارم مشکلى با این مربى پیدا نکنیم.

مشکل نوراللهی مربوط به یک ماه اخیر نیست و چند روز آینده خبر خوبى داریم

سرپرست پرسپولیس گفت: مشکل نوراللهى مربوط به یک ماه اخیر نیست و براى یک سال و نیم پیش است و خبرهاى خوبى در روزهاى آینده براى هواداران داریم.

برانکو لیست بازیکنان را داده و در حال مذاکره با آنها براى تمدید قرارداد هستیم

گرشاسبى درباره پایان قرارداد چند بازیکن با باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: ما نمى توانستیم قبل از عقد قرارداد با برانکو با بازیکنان قرارداد ببندیم. برانکو لیست بازیکنان داده است و در حال مذاکره با آنها براى تمدید قرارداد هستیم.

١٣٠ میلیارد بدهى مالیاتى داریم که خواستار تجدید نظر خواهى شدیم

سرپرست پرسپولیس بیان کرد: مبلغ ١٣٠ میلیارد تومان بدهى مالیاتى داریم که وزارت ورزش به مسئولان اداره مالیات گفته است که باشگاه درآمدى ندارد که این پول را پرداخت کند. براین اساس خواستار تجدید نظر خواهى سازمان مالیاتى شدیم.

انتهای پیام/

تصویرها
گرشاسبی: پرسپولیس 17 میلیارد به فیفا پرداخت کرده است/ طارمی اصرار داشت برود
نمایش موجودیت‌ها