date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۲۳:۰۰ ب.ظ

با حضور وزیر نیرو: سه طرح آبرسانی در سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد

با حضور وزیر نیرو: سه طرح آبرسانی در سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

2 طرح آبرسانی شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان امروز به‌طور همزمان در مراسمی در زاهدان با حضور وزیر نیرو کلنگ‌زنی و یک طرح نیز به بهره‌برداری رسید.

با حضور وزیر نیرو: سه طرح آبرسانی در سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی شدبه گزارش گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از  زاهدان ، محسن میرادی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم اظهار داشت: امروز عملیات ساخت فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی آغاز شد.

محسن میرادی افزود: این طرح در زمان راه اندازی قابلیت شیرین سازی ۱۵ هزار مترمکعب آب را در شبانه روز دارد.

وی ادامه داد: همچنین خط انتقال آب از نوک آباد به روستا‌های اسکل آباد، دهپابید و کهنوک خاش با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این طرح دارای چهار مخزن به ظرفیت کلی ۶ هزار متر مکعب است که در صورت راه اندازی آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را برای ۱۷ هزار روستایی شهرستان خاش فراهم می‌کند.

میرادی از بهره برداری خط آبرسانی سکن به شهر گشت سراوان در جنوب شرق سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: برای راه اندازی این طرح ۴۵ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: سرانه مصرف آب قبل از اجرای این طرح ۶۰ لیتر نفر در روز بوده که هم اینک به ۲۰۰ لیتر نفر در روز افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: ظرفیت خط نهایی این طرح مهم ۷۰ لیتر در ثانیه است که در افق ۱۴۲۰ دیده شده است.

انتهای پیام/ع

عملیات ساخت فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان

تصویرها
با حضور وزیر نیرو: سه طرح آبرسانی در سیستان و بلوچستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد
نمایش موجودیت‌ها