date_range شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۴۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

استاندار سیستان و بلوچستان: سرزمین سیستان جایگاه ارزشمندی در گستره ایران دارد

استاندار سیستان و بلوچستان: سرزمین سیستان جایگاه ارزشمندی در گستره ایران دارد
دسته خبری: سیاست|دولت

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سرزمین سیستان جایگاه ارزشمندی در گستره ایران دارد و نشانگر و تاییدی بر ادعای خلاقیت و تفکر و فرهنگ مردم این خطه از ایران اسلامی ماست.

استاندار سیستان و بلوچستان: سرزمین سیستان جایگاه ارزشمندی در گستره ایران دارد

به گزارش   گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از  زاهدان ،  به نقل از روابط عمومی استانداری ، استاندار سیستان و بلوچستان در نشست هم اندیشی با ائمه جمعه، اعضای شورا‌های اسلامی شهر‌ها و شهرداران شهر‌های محمدآباد و علی اکبر شهرستان هامون با اشاره به تاکیدات و فرمایشات مقام معظم پیرامون توسعه‌ی استان بیان داشت: اختصاص اعتبارات ویژه از محل صندوق توسعه ملی برای طرح لوله کشی ۴۶ هزار هکتاری مزارع سیستان بیانگر تعلق خاطر مسئولان کلان نظام و دولتمردان نسبت به سرزمین پهناور سیستان و بلوچستان است.

وی در جمع معتمدان شهرستان هامون خاطرنشان کرد: معتقدم مسئولین و مردم اعضای لاینفک و بهم پیوسته‌ای هستند و بی شک با همدلی و هم اندیشی موفق خواهیم شد از این گذرگاه‌های سخت و چالش‌های فراوان از جمله جبر طبیعت و خشکسالی گذر کنیم.

نماینده‌ی عالی دولت در سیستان وبلوچستان از ارایه‌ی مطالبات و راهکار‌هایی که در این نشست از سوی حاضرین در جلسه مطرح شد ابراز خرسندی کرد و افزود:شنیدن مطالبات و ارایه راهکار‌های ارزنده تان به دولت در موجب ایجاد امید و انگیزه در استان است و پیگیری وتلاش‌های شما بدای مرتفع ساختن مشکلات موجب می‌شود تا با جدیت و تلاش بیشتری در پی رفع مشکلات مردم نجیب و عزیز سیستان باشیم.

سید دانیال محبی در ادامه سخنانش نیز افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر اساس پایگاه مردم استوارو متکی است.
خوشبختانه مردم استان هم مردمانی با فضایلی چوم هوشمندی، انصاف و دقت نظر هستند بنابراین با هم افزایی و تدبیر می‌توان بر مشکلات کنونی غلبه کرد.

محبی تصریح کرد: با وجود همه مشکلات ناشی از قهر و جبر طبیعت؛ سرزمین سیستان با دارا بودن مردمان ولایتمدار و غیرتمند و سخت کوش همچنان استوار و ماندگارخواهد بود.

استاندار با ناقص خواندن بستر توسعه‌ی اقتصادی استان نیز تصریح کرد: مهارت آموزی و مشارکت گسترده نخبگان و سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های استان باید سرلوحه کار و الگویی مناسب باشد.

نماینده عالی دولت در استان مناصب مدیریتی را یک امانت الهی برشمرد و ادامه داد: با خود عهد بسته ام برای رسیدن به منافع شخصی و گروهی، استان را طعمه قرار ندهم؛ بلکه به دور از روابطی که براساس منافع شخصی بنا شده است با انتخاب نیرو‌های توانمند، متعهد و کارآمد چرخه مدیریتی استان را اصلاح به روزرسانی نمایم.

محبی  گفت: سرزمین سیستان جایگاه ارزشمندی در گستره‌ی ایران دارد و نشانگر و تاییدی بر ادعای خلاقیت و تفکر و فرهنگ مردم این خطه از ایران اسلامی ماست.

وی صبوری و قناعت مردم را دستاوردی مهم برای سیستان وبلوچستان دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران سالهاست که با قدرت و صلابت در مسبرش استوار و ماناست و به راهش ادامه می‌دهد؛ استاندار این دستاورد را مهم و ارزشمند خواند واین داشته‌ی ارزشمند را حاصل عقبه‌ی فکری و فرهنگی مردم مقاوم و فرهنگ دوست ایران دانست

استاندار سیستان وبلوچستان همچنین با اشاره به مطالبات مطرح شده در این نشست از برگزاری جلسات ویژه و تخصصی و تلاش و اهتمام برای تخصیص اعتبار در این زمینه خبر داد.

گفتنی است در آغاز این نشست ائمه جمعه و منتخبان شورا‌های اسلامی شهر‌های محمدآباد و علی اکبر از تلاش‌ها و درایت و پیگیری‌های استاندار سیستان و بلوچستان و مجموعه‌ی دولت تدبیر و امید در استان در راستای مرتفع ساختن مشکلات و مطالبات مردم؛ به طرح مطالبات مهم و اساسی و ضروری منطقه خود پرداختند.

استفاده از ظرفیت و عواید مرز میلک برای تامین زیرساخت‌های مورد نیاز مناطق چندگانه سیستان، برقراری سهمیه سوخت مرزنشینان، نظارت بیشتر بر نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی استان، استقرار نمایندگی ادارات، احداث راه کوه خواجه به سفید آبه، ترمیم و روکش آسفالت راه‌های روستایی، ساماندهی منطقه گردشگری کوه خواجه، بخشودگی مالیاتی برای کسبه و اصناف منطقه و اختصاص بخشی از مالیات بر ارزش افزوده کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و عمرانی استان برای توسعه استان از مهمترین مطالبات حاضرین در این نشست بود.

انتهای پیام/ع

سفر استاندار به سیستان 

تصویرها
استاندار سیستان و بلوچستان: سرزمین سیستان جایگاه ارزشمندی در گستره ایران دارد
نمایش موجودیت‌ها