date_range سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۱۶:۰۰ ب.ظ

پس از سفری سه روزه وزیر خارجه پس از ترک کراچی راهی تهران شد

پس از سفری سه روزه وزیر خارجه پس از ترک کراچی راهی تهران شد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری سه روزه به اسلام‌آباد و کراچی و دیدار و گفت‌وگو با مقامات پاکستان راهی تهران شد.

پس از سفری سه روزه وزیر خارجه پس از ترک کراچی راهی تهران شدبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛  محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که یکشنبه شب 20 اسفند ماه به منظور انجام سفری سه روزه و در پاسخ به دعوت خواجه محمد آصف همتای پاکستانی خود و در راس یک هیات عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی وارد اسلام آباد شد، در مدت حضورش در این کشور با مقامات پاکستانی ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کرد.

وی در این سفر با نخست‌وزیر، وزیر خارجه، وزیر کشور، «ناصرخان جنجوعه» مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر، رئیس مجلس ملی و «قمر جاوید باجوا» فرمانده کل ارتش پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد. افتتاح نشست مشترک تجاری ایران و پاکستان به همراه وزیر خارجه پاکستان از دیگر برنامه‌های حضور ظریف در اسلام‌آباد بود.

ظریف همچنین شب گذشته در جمع ایرانیان مقیم اسلام آباد حضور یافت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی امروز (سه‌شنبه) در ادامه این سفر نیز به کراچی سفر و مجمع تجاری ایران و پاکستان را با حضور تجار، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان دو کشور افتتاح کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در این سفر با حضور بر مزار محمدعلی جناح قائد اعظم پاکستان و نثار تاج گل به مقام وی ادای احترام کرد.

انتهای پیام/

تصویرها
پس از سفری سه روزه وزیر خارجه پس از ترک کراچی راهی تهران شد
نمایش موجودیت‌ها