date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۴۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دقایقی پیش صورت گرفت؛ دیدار محمدجواد ظریف و حیدرالعبادی

دقایقی پیش صورت گرفت؛ دیدار محمدجواد ظریف و حیدرالعبادی

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در کنفرانس بازسازی عراق به کویت سفر کرده، عصر امروز با حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

دقایقی پیش صورت گرفت؛ دیدار محمدجواد ظریف و حیدرالعبادیبه گزارش   حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی  باشگاه خبرنگاران جوان ؛  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که برای شرکت در کنفرانس بین المللی بازسازی عراق به کویت سفر کرده است، امروز با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

نخست وزیر عراق در این دیدار گف: نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با داعش و آزاد سازی خاک عراق از لوث وجود تروریست ها چشمگیر است.

وی افزود: همچنین مشارکت شرکت های ایرانی در عملیات بازسازی عراق و اجرای پروژ های عمرانی حائز اهمیت و قابل تقدیر است.

ظریف نیز در ادامه این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در مبارزه علیه تروریست ها در کنار دولت و مردم عراق بوده است، در بازسازی عراق نیز از هیچ گونه همکاری و مشارکت با دولت عراق دریغ نخواهد کرد و عراق را یک شریک مهم سیاسی و اقتصادی می داند.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: با توجه به علاقه مردم و بنگاه های اقتصادی و تجاری ایرانی به حضور در عراق امیدواریم حجم مناسبات بین دو کشور به ویژه در زمینه های اقتصادی و تجاری دو کشور جهش قابل توجهی داشته باشد.

انتهای پیام/

تصویرها
دقایقی پیش صورت گرفت؛ دیدار محمدجواد ظریف و حیدرالعبادی
نمایش موجودیت‌ها