date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۲۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ابراز اطمینان آمریکا از پایبندی کره‌شمالی به تعهدات خود

ابراز اطمینان آمریکا از پایبندی کره‌شمالی به تعهدات خود

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن اطمینان دارد کره‌شمالی تعهدات خود در زمینه خلع سلاح هسته‌ای را حفظ خواهد کرد.

ابراز اطمینان آمریکا از پایبندی کره‌شمالی به تعهدات خودبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از خبرگزاری فرانسه، ­آمریکا اطمینان داد که کیم جون اونگ، رهبر کره شمالی، به تعهدات خود در زمینه خلع سلاح هسته‌ای پایبند می‌ماند. 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن اطمینان دارد که تعهدات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای که رهبر کره شمالی در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در سنگاپور بر عهده گرفته است، حفظ خواهد شد.

او  گفت: در نشست سنگاپور در ماه ژوئن ترامپ و کیم به انجام اقداماتی در مورد خلع سلاح هسته‌ای قطعی، کامل و قابل بررسی و همچنین در مورد ایجاد آینده‌ای روشن برای کره شمالی متعهد شدند. ما با کره شمالی در مورد اجرای همه این تعهدات صحبت می‌کنیم. ما اطمینان داریم که وعده‌های داده شده از سوی ترامپ و کیم حفظ خواهد شد.

این واکنش وزارت امور خارجه آمریکا چند ساعت پس از آن صورت گرفت که خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون از آزمایش یک سلاح جدید تاکتیکی با فناوری پیشرفته بازدید کرده است.

انتهای پیام/

تصویرها
ابراز اطمینان آمریکا از پایبندی کره‌شمالی به تعهدات خود
نمایش موجودیت‌ها