date_range دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۸:۳۴:۰۰ ب.ظ

معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد؛ موافقت رهبر انقلاب با تخصیص یک‌میلیارد دلار برای تثبیت و توسعه اشتغال کشور

معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد؛ موافقت رهبر انقلاب با تخصیص یک‌میلیارد دلار برای تثبیت و توسعه اشتغال کشور
دسته خبری: سیاست|دولت

جهانگیری گفت: مقام معظم رهبری با تخصیص یک‌میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ارزی برای تثبیت و ایجاد اشتغال جدید موافقت کردند.

معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد؛ موافقت رهبر انقلاب با تخصیص یک‌میلیارد دلار برای تثبیت و توسعه اشتغال کشوربه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از حضور در نمایشگاه بین المللی تهران و بازدید از نمایشگاه محصولات مددجویان توانمند شده کمیته امداد امام خمینی (ره) ، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان نتایج مختلف و مفیدی از اعمال خود دریافت می‌کنیم که مهمترین آن شاید گرفتن دست نیازمندان است.

وی افزود: ما یک دشمن جدی داریم که دشمن ملت و مردم ما است که خواب‌های آشفته‌ای برای ما دیده است که این‌خواب‌ها تعبیر نخواهد شد.

جهانگیری تصریح کرد: برخی مواقع ما را با اعزام ناو جنگی تهدید می‌کنند و برخی مواقع با بیان مذاکره به جلو می‌آیند.

وی افزود: دشمن بیش از ۲۰ سال است که ایران را به ساخت سلاح اتمی متهم کرده است، شورای انرژی اتمی و ۶ کشور مطرح دنیا تایید کردن که ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست، اما با این وجود ترامپ بازهم در ژاپن اعلام کرد که ایران دنبال ساخت سلاح کشتار جمعی و اتمی است.

معاون اول رییس جمهور گفت: بنا بر فتوای شرعی مقام معظم رهبری ساخت سلاح اتمی حرام اعلام شده است و این‌فتوا به عنوان سند در سازمان انرژی اتمی ثبت شده است و با ۱۴ گزارشی که سازمان انرژی اتمی پس از بازرسی‌هایی که از ایران داشته است این موضوع را رد کرده است.

وی افزود: آمریکا باید سر عقل بیاید و بگذارد تا در منطقه آرامش برقرار بماند، منطقه بدون برنامه ریزی ایران هرگز امن نخواهد بود.

جهانگیری با بیان اینکه سال ۹۸ سال به مراتب سخت‌تری در خصوص مسائل اقتصادی است، گفت: مدیران ما با فعالیت‌های خود باید به گونه‌ای عمل کنند تا برای برون رفت از فشار‌ها قدم بردارد.

وی افزود: یارانه افراد تحت پوشش بهزیستی و محرومان نسبت به سال گذشته ۳ برابر شد و این وظیفه دولت است که دست محرومان را بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شب گذشته تبصره ۱۸ تصویب شد، گفت: در جلسه سران عالی شورای اقتصادی تصویب شد تا یک میلیارد دلار دیگر نیز برای تولید اشتغال در نظر گرفته شود.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ما نخواهیم گذاشت که افراد تحت پوشش تنها بمانند و  سبد‌هاکالا را بین ۱۶ میلیون نفر توزیع کردیم.

وی گفت: در جلسه شورای‌عالی اقتصادی که با حضور سران سه قوه برگزار شد تصویب کردیم یک میلیارد دلار اعتبار جدید از صندوق توسعه ارزی برای تثبیت اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید تخصیص یابد که مقام معظم رهبری با این اقدام موافقت کردند.

انتهای پیام/

تصویرها
معاون اول رئیس‌جمهور خبر داد؛ موافقت رهبر انقلاب با تخصیص یک‌میلیارد دلار برای تثبیت و توسعه اشتغال کشور
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  حمیدرضا

  باسلام عرض ادب و احترام با آرزوی قبولی طاعات وعبادات . انشالله بعد از نشادن دشمنان سر جایشان باید عملکرد برخی مسئولین را بررسی قضایی نمود . التماس دعا *

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۱:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  پول دادن بی خود بدرد نمی خوره باید فکر اساسی کرد دولت باید در فاز اول از دریای خلیج فارس تا استان کرمان طرح ایران رود رو اجرا میکرد بعد گسترشش می داد تا دریای خزر میدونین اگه پروژه ایران رود اجرا می شد خودش چند هزار شغل ایجاد میکرد و برای این کار صنایع وابسته به این کار هم باید در کشور ایجاد بشه مثل حفاری و غیره

  سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸:۰۰ ق.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  باید زودتر اجرا شود جوانان ما اکنون ، بیکاروبی پول وناامید وافسرده وبعضی ها معتاد وراه های ازدواج بسته؟؟!!!!

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۰۳:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  فقط پول را بر میدارین و هیچ سودی به حال ملت ندارد و اخرش هم وام گیرندگان سر از کانادا در می اورند

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۴:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  این پول دقیقا توسط دولت کجا خرج میشه .این مهمه .

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  مهدی

  باور کنید سرمایه رو نابودش میکنند

  دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲:۰۰ ب.ظ