date_range سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

وزارت دفاع انگلیس: لندن در حمله موشکی بامداد سه‌شنبه به سوریه مشارکت نداشته است

وزارت دفاع انگلیس: لندن در حمله موشکی بامداد سه‌شنبه به سوریه مشارکت نداشته است

وزارت دفاع انگلیس مشارکت در حمله موشکی بامداد سه‌شنبه به دو پایگاه هوایی در سوریه را رد کرد.

وزارت دفاع انگلیس: لندن در حمله موشکی بامداد سه‌شنبه به سوریه مشارکت نداشته استبه گزارش   گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد ارتش این کشور در حمله بامداد امروز به دو پایگاه هوایی در سوریه مشارکتی نداشته است.

سخنگوی وزارت دفاع انگلیس امروز سه شنبه گفت: لندن  دخالتی در این حمله نداشته است.

وی از پاسخ دادن به این پرسش که آیا وزارت دفاع انگلیس از حمله بامداد امروز به دو پایگاه هوایی در خاک سوریه اطلاع داشته است یا خیر، امتناع کرد و افزود: همانطور که گفتم انگلیس مشارکتی در این حمله نداشته است بنابراین نمی توانیم در این خصوص اظهارنظر بیشتری کنیم.

بامداد امروز رسانه های سوری از حمله موشکی به فرودگاه الشعیرات در استان حمص و پایگاه هوایی الضمیر در حومه دمشق خبر دادند. همچنین منابع نظامی سوریه اعلام کردند حدود 10 موشک شلیک شد که پدافند موشکی ارتش سوریه توانست آن‌ها را سرنگون کند.

در پی این حمله، سخنگوی پنتاگون  هرگونه فعالیت نظامی آمریکا در آن منطقه را رد و از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

ائتلاف متشکل از آمریکا ، انگلیس و فرانسه پس از یک هفته اتهام زنی و مطرح کردن ادعایی مبنی بر دخالت دولت دمشق در حمله شیمیایی به دوما، بامداد روز شنبه با بیش از 100 موشک، تاسیسات تحقیقاتی و نظامی سوریه را هدف قرار داد. به گفته وزارت دفاع روسیه پدافند ارتش سوریه موفق شد 71 موشک را ردیابی و سرنگون کند.

انتهای پیام/

تصویرها
وزارت دفاع انگلیس: لندن در حمله موشکی بامداد سه‌شنبه به سوریه مشارکت نداشته است
نمایش موجودیت‌ها