date_range یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دوحه: عربستان مسئول عدم حضور حجاج قطری در مراسم حج امسال است

دوحه: عربستان مسئول عدم حضور حجاج قطری در مراسم حج امسال است

یک مقام قطری در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه از کارشکنی عربستان در ثبت‌نام حجاج قطری برای شرکت در مراسم حج سخن گفت.

دوحه: عربستان مسئول عدم حضور حجاج قطری در مراسم حج امسال استبه گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، یک مقام دولتی قطر در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت شهروندان این کشور نمی توانند امسال در مراسم حج شرکت کنند.

وی گفت: [لینک] ثبت نام حجاج قطری همچنان بسته است و ساکنان قطری به دلیل نبود هیئت های دیپلماتیک، قادر به دریافت ویزا نیستند.

این مسئول قطری که خبرگزاری فرانسه به نام وی اشاره نکرده است، همچنین گفت: بسته بودن مرزها و نبود هیئت های دیپلماتیک و پرواز مستقیم بین دو کشور به این معناست که قطری ها نمی توانند در مراسم حج شرکت کنند.

این در حالی است که مقامات سعودی مدعی هستند زوار قطری در حج مورد استقبال قرار خواهند گرفت و هفته گذشته، جلوگیری از سفر قطری ها به اماکن مقدس در عربستان را تکذیب کردند.

اختلاف بر سر حج، تازه ترین درگیری دیپلماتیک میان این دو کشور است. قطر از سوی عربستان و هم پیمانان سعودی، به حمایت از تروریسم و نزدیکی به ایران متهم شده است.

تحریم هایی که از سوی ریاض به عنوان بخشی از اختلافات با این کشور وضع شده، قطری ها را از سفر به عربستان بازداشته است.

هرچند طبق بیانیه های رسمی مقامات سعودی، یک استثنایی برای حج وجود دارد. طبق سیستمی که عربستان سعودی وضع کرده، 1200 شهروند قطری باید بتوانند در مراسم حج حضور داشته باشند؛ مراسمی که نزدیک به دو میلیون مسلمان از سراسر جهان هرساله در آن حاضر می شوند. اما بسیاری از قطری ها شکایت کرده اند که ثبت نام در سایت ذی ربط که از سوی عربستان برای حجاج اختصاص داده شده برای آن‌ها غیرممکن است.

انتهای پیام/

تصویرها
دوحه: عربستان مسئول عدم حضور حجاج قطری در مراسم حج امسال است
نمایش موجودیت‌ها