date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۲۳:۰۰ ق.ظ

هشدار پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد درباره کلاهبرداری به بهانه جمع‌آوری فطریه

هشدار پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد درباره کلاهبرداری به بهانه جمع‌آوری فطریه

رئیس پلیس فتا استان با اشاره به نزدیک شدن روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، و فرارسیدن عید سعید فطر گفت: متاسفانه افراد سودجو و کلاهبردار در این ایام با سواستفاده از احساسات انسان‌دوستانه هموطنان به دنبال کلاهبرداری از آنان می‌باشند.

هشدار پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد درباره کلاهبرداری به بهانه جمع‌آوری فطریهسرگرد" روح الله شهبازی پور" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار  گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از  یاسوج   گفت: شهروندان و کاربران  شبکه‌های اجتماعی فریب تبلیغاتی جذاب برای دریافت کمک‌های مردمی و جمع‌آوری فطریه و کفاره روزه که با هدف جلب اعتماد کاربران طراحی شده است را نخورند.

وی ادامه داد: گاهی اوقات افراد سودجو ادعا دارند که این تبلیغات از سوی مؤسسات و ارگان‌های دارای مجوز قانونی در فضای مجازی منتشرشده است درحالی‌که این مؤسسات هیچ‌گونه نقشی در این تبلیغات نداشته و در این خصوص اقدامی نداشته‌اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: بسیاری از این تبلیغات دروغین و کذب بوده و هموطنان نباید به آن‌هااعتمادکنند.

سرگرد" شهبازی پور " ادامه داد: این افراد تنها به دنبال سرقت اطلاعات بانکی کاربران و در نهایت سرقت از حساب‌های بانکی آن‌ها می‌باشد. بنابراین باید مراقب این دست سایت‌ها، کانال‌ها و گروه‌ها و صفحات بود و به هیچ عنوان اطلاعات مهم خود را در اختیار این افراد قرار ندهیم.

وی طراحی سایت‌ها، کانال‌ها و اپلیکیشن‌های جعلی و منسوب به نهادهای دولتی و مسئول در این زمینه را مهم‌ترین شگرد مجرمانه دانست و گفت: ازآنجایی‌که اکثر هموطنان از تلفن‌های همراه و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند لذا امکان طراحی اپلیکیشن‌ها و همچنین کانال‌ها و صفحات جعلی بیش از سایر شگردهای مجرمانه متصور می‌باشد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: هموطنانی که قصد دارند، فطریه و کفاره روزه خود را از بستر فضای مجازی و یا از طریق مؤسسات خیریه فعال در این حوزه پرداخت کنند، نسبت به اصالت آن‌ها اطمینان حاصل کرده و توجه داشته باشند که حتماً از طریق شرکت‌ها و مؤسسات شناخته‌شده در کشور که توسط رسانه‌های جمعی (رادیو، تلویزیون و...) اقدام به اعلام شماره‌حساب‌های رسمی خودمی‌کنند،اقدام کنند.

سرگرد شهبازی پور در پایان از شهروندان درخواست کرد از واریز فطریه یا کفاره روزه خود به حساب‌های نامعتبر و شخصی که در سایت‌ها و گروه‌های ناشناس تبلیغ می‌شوند، خودداری کرده و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/غ

کلاهبرداری مجازی با زکات فطریه

 

تصویرها
هشدار پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد درباره کلاهبرداری به بهانه جمع‌آوری فطریه
نمایش موجودیت‌ها