date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شهرستان جم برای نوروز آماده می‌شود

شهرستان جم برای نوروز آماده می‌شود

شهرستان جم هرساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیم مسافران و گردشگران است که با تلاش و برنامه‌ریزی صورت گرفته، همه دستگاه‌ها و نهادهای خدمات‌رسان برای این ایام آماده هستند.

شهرستان جم برای نوروز آماده می‌شودبه گزارش خبرنگار  گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان از  بوشهر ،   شهرستان جم یکی از خوش آب‌وهواترین نقاط استان بوشهر است که به عنوان نگین سبز استان بوشهر شناخته می‌شود و بسیاری از مردم برای استفاده از آب و هوا و طبیعت زیبای این شهرستان به جم سفر می‌کنند.

به منظور خدمات‌رسانی مناسب به مسافران نوروزی و گردشگرانی که در این ایام به شهرستان جم سفر می‌کنند، بسیج همه امکانات و آمادگی همه دستگاه‌ها و نهادهای خدمات‌رسانی ضروری است.

جم به خوبی معرفی شود

شهردار جم با اشاره به اهمیت میزبانی از مسافران نوروزی و لزوم آمادگی در این زمینه اظهار داشت: برنامه ریزی لازم برای زیباسازی شهر جم انجام شده است.

صدرالله حیدری گفت: پارک‌های جم نباید صرفا به اسکان مسافران اختصاص یابد چرا که با توجه به ناکافی بودن مراکز رفاهی تفریحی مطلوب در جم، چادر زنی در پارک های اصلی شهر جم، استفاده از پارک ها را دچار اختلال می‌کند.

وی با بیان اینکه با سایر نهادها و دستگاه‌ها برای خدمات رسانی مطلوب همکاری می کنیم گفت: تلاش می کنیم شهر جم را به خوبی معرفی کنیم.

نظارت ویژه بر بازار

 رئیس اداره صنعت معدن شهرستان جم نیز  بیان داشت: تا اول اردیبهشت ۹۷، افزایش نرخ های صنوف خدمات رسان به خصوص خدمات فنی ممنوع است.

سید اکبر حسینی حسینی تصریح کرد: برنامه ریزی برای ارایه خدمات فنی و مکانیکی سیار در شهرستان انجام شده است.

وی بر نظارت ویژه بر فعالیت صنوف تاکید کرد و گفت: برنامه کشیک صنوف مختلف اعلام می شود.

ایجاد ایستگاه‌ها پلیس در جم

فرمانده انتظامی جم در نشست هماهنگی برنامه‌های نوروزی که روز چهارشنبه برگزار شد گفت: ایستگاه‌های پلیس در سطح شهرستان جم دایر می شود.

سرهنگ سید علی مهدیان بیان داشت: گشت های پلیس در سطح شهرستان به صورت شبانه روزی تامین امنیت را به عهده خواهند داشت.

بهسازی مسیرهای مواصلاتی جم

رئیس اداره راهداری جم نیز با اشاره به برنامه‌ریزی صورت‌گرفته برای بهبود وضعیت راه‌های شهرستان جم برای ایام نوروز بیان داشت: لکه گیری و بهسازی مسیرهای مواصلاتی جم انجام می‌شود.

سامان قلی‌پور تاکید کرد: مسیرهای دسترسی به اماکن تفریحی و فرهنگی بهسازی می‌شود.

وی افزود: پرسنل و امکانات راهداری به صورت شبانه روزی در ایام نوروز ارائه خدمات می‌کنند.

آماده ارائه خدمات درمانی هستیم

 رئیس بیمارستان توحید اظهار داشت: در ایام نوروز حجم مراجعات به بیمارستان جم به دلیل سفرهای نوروزی و گاها کاهش خدمات در برخی بیمارستان‌های مجاور افزایش می یابد که آمادگی لازم برای خدمات رسانی وجود دارد.

فرهاد باقری تصریح کرد: لازم است تدابیر بهداشتی به دلیل حضور مسافران و احتمال انتقال برخی بیماری ها با جدیت در دستور کار قرار گیرد و هم مردم و هم مسافران موارد بهداشتی را با جدیت بیشتر رعایت کنند.

تجهیز مدارس برای اسکان مسافران

رئیس آموزش و پرورش جم نیز از ایجاد شرایط مناسب اسکان خبر داد و بیان داشت: آموزش و پرورش آمادگی لازم برای اسکان فرهنگیان و میهمانان عزیز را در ایام نوروز دارا است.

خلیل نیکخواه افزود : تقاضا داریم شهرداری‌ها همچون گذشته در تجهیز مدارس برای اسکان ما را یاری کنند.

احمد یزدانی رئیس هلال احمر جم اظهار داشت: ایستگاه‌های امدادی و جوانان در ورودی‌های شهر جم و شهرهای ریز و انادستان دایر می‌شود و علاوه بر خدمات امدادی، خدمات رفاهی کودک نیز ارایه می‌شود.

انتهای پیام/م

تصویرها
شهرستان جم برای نوروز آماده می‌شود
نمایش موجودیت‌ها