در سفر بغداد؛ ظریف: پیشنهاد ایران برای امضای پیمان عدم تعرض با کشورهای منطقه روی‌میز است

در سفر بغداد؛ ظریف: پیشنهاد ایران برای امضای پیمان عدم تعرض با کشورهای منطقه روی‌میز است
دسته خبری: سیاست|دولت

وزیر خارجه گفت: تهران پیش از این پیشنهادات مختلفی برای امضای پیمان عدم تعرض با همه کشورهای منطقه خلیج‌فارس ارائه کرده است.

در سفر بغداد؛ ظریف: پیشنهاد ایران برای امضای پیمان عدم تعرض با کشورهای منطقه روی‌میز استبه گزارش سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدجواد ظریف امروز( یکشنبه) پس از دیدار با وزیر خارجه عراق در بغداد خاطرنشان کرد: ایران خواهان بهترین روابط با کشور‌های منطقه خلیج فارس است و در این خصوص از همه پیشنهادات گفت وگو و تنش زدایی استقبال می‌کند.

وی در عین حال تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همزمان با هر گونه تلاش برای جنگ نظامی و یا اقتصادی علیه ملت ایران با قدرت و استقامت مقابله می‌کند.

وزیر امور خارجه ایران در عین حال تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همزمان با هر گونه تلاش برای جنگ نظامی و یا اقتصادی علیه ملت ایران با قدرت و استقامت مقابله می‌کند.

ظریف اظهار کرد: آمریکا با قانون شکنی و زیرپا گذاشتن قطعنامه‌های بین الملی با قلدری کشور‌های دیگر را نیز وادار به تبعیت از اقدامات یکجانبه خود می‌کند.

وی افزود: اقدامات اخیر ایران در خصوص بحث هسته ای، به منزله خروج از برجام نیست بلکه اقدامی در دفاع از حقوق خود در چارچوب این توافقنامه بین الملی است.

ظریف همچنین از کشور‌های اروپایی بدلیل عدم پایبندی به تعهدات خود در برجام انتقاد کرد و گفت: ما از کشور‌های اروپایی و سایر اعضای برجام می‌خواهیم به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کنند.

وی اضافه کرد که کشور‌های اروپایی در اقدام عملی و عادی سازی روابط اقتصادی با ایران در طول سه سال گذشته ناقض آن بودند و در یکسال اخیر این نقض برجام تشدید بیشتر شده است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از حمایت دولت و ملت عراق از دولت و ملت ایران در شرایطی که آمریکا می‌خواهد بر ایران تحمیل کند و همچنین تلاش برای حل و فصل مشکلات تشکر کرد.

ظریف همچنین مذاکرات خود را با مسئولین عراقی را خوب و سازنده توصیف کرد.

به گفته وی، مذاکرات امروز با وزیر امور خارجه عراق روند اجرای توافقاتی که در سفر رییس جمهوری و نخست وزیر عراق به تهران و سفر «حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران به بغداد مرور شد.

ظریف اضافه کرد که جمهوری اسلامی ایران اقدامات عملی خود را در جهت اجرایی شدن این توافقات شروع کرده است.

وی این توافقنامه‌ها را در حوزه‌های مختلف همکاری از جمله تجارت، راه، لایروبی اروند رود و خط آهن ذکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این اقدامات بین دو کشور توسعه بیشتر پیدا کرده و بر ضرورت تسریع در تسهیل صدور روادید برای زائران، کارآفرینان و تجار تاکید کرد.

انتهای پیام/

تصویرها
در سفر بغداد؛ ظریف: پیشنهاد ایران برای امضای پیمان عدم تعرض با کشورهای منطقه روی‌میز است
نمایش موجودیت‌ها
نظرهای خبر

 • user avatar
  ناشناس

  که چی!!!!

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  سعید

  آقای ظریف شما هیچ نوع تعهدنامه ای را امضا نفرمایید بزرگترین لطف را در حق ملت کردین . چرا به دیگران تعهد بدیم بهشون تعرض نمی کنیم ؟؟؟!!! مگه ما بودیم که در جنگ تحمیلی به عراق حمله کردیم که حالا بخواهیم تعهد بدیم که دیگه حمله نمی کنیم ؟؟؟؟!!!!!

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  از برجام خارج بشیم

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۱:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  مهران مدیری

  سلام علیکم ، ببخشید یه سؤال دارم ، رژیم صهیونبستی جزء اروپا است یا آسیا ، موقع فوتبال بازی اروپایی حساب می شود ، گشنه تشنه که می شود ، یاد بابا سلیمانش می افتد ، آسیایی می شود ،

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۳۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ماهان

  ای داد وبیداد

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  ناشناس

  یکی نیست بهش بگه به فکر مردم باشه

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۰:۰۰ ب.ظ
 • user avatar
  نوید

  گزینه های روی میزَ!!!

  یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۳۶:۰۰ ب.ظ