date_range دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۱۲:۰۰ ب.ظ

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ ارائه تسهیلات ویژه به برگزیدگان المپیاد علمی/ آمار مطرح شده درباره اعتیاد دانش‌آموزان موجب نگرانی خانواده‌ها شده است

بطحایی از ایجاد تسهیلات ویژه برای دانش آموزان برگزیده در المپیاد علمی پایا در نظر گرفتیم.
 
وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ ارائه تسهیلات ویژه به برگزیدگان المپیاد علمی/ آمار مطرح شده درباره اعتیاد دانش‌آموزان موجب نگرانی خانواده‌ها شده استبه گزارش خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه یازدهمین مسابقات علمی پایا که در  دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص حمایت آموزش و پرورش از این دانش آموزان گفت:‌  این یازدهمین لیگ علمی است که مهم‌ترین و بزرگترین کار گروهی در میان دانش آموزان محسوب می شود و همه دانش آموزان با همدلی در کنار یکدیگر در این مسابقات حضور دارند که این برای آموزش و پرورش قابل توجه است.

وی ادامه داد: با مسئولان سازمان  استعداد درخشان وزارت آموزش و پرورش صحبت‌هایی کرده‌ام و هماهنگی‌هایی در این زمینه اتخاذ شده که همانگونه برای دانش آموزان در المپیاد کشور تسهیلاتی فراهم می‌شود، برای این دانش آموزان هم که توانسته‌اند در المپیاد علمی حضور پیدا کنند، تسهیلات ویژه‌ای در نظر بگیریم.

بطحایی در ادامه به ارائه تسهیلات به این دانش آموزان گفت:‌ قرار است تسهیلات ویژه‌ای برای این دانش آموزان به لحاظ ایجاد تجهیزات و امکانات لازم برای آنها فراهم کنیم و در این زمینه با شورای عالی انقلاب فرهنگی و نهادهای ذیربط هم صحبت‌هایی صورت گرفته است.

مدرسه بزرگترین رکن تعلیم و تربیت

وی ادامه داد: در آموزش و پرورش در حوزه ماموریت‌هایمان تلاشمان این است که مدرسه به عنوان بزرگترین رکن تعلیم و تربیت نقش و جایگاه خود را پیدا کند.

بطحایی اضافه کرد: آموزش و پرورش مصمم است که محیط‌های یادگیری و یاددهی در آموزش و پرورش تبدیل به یک محیط‌های بانشاط که نیاز‌های اصلی فردی و اجتماعی دانش آموزان است؛ مورد توجه قرار داده تا از این طریق دانش آموزان بتوانند در محیط‌های جامعه نقش بهتری را ایفا کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه ما باید بتواند نیاز‌های روز خانواده‌ها که از آموزش و پرورش مطالبه می‌کنند، برطرف کند و امیدواریم این برنامه‌ها در سال تحصیلی جدید به اجرا در بیایند.

بطحایی در ادامه در پاسخی در خصوص پیدا شدن مواد مخدر در اطراف یکی از مدارس کشور گفت: حرف‌هایی که موجب نگرانی خانواده‌ها از مدارس می‌شود، باید با احتیاط کامل زده شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه بار‌ها اعداد و رقم‌هایی برعکس از میان اعتیاد دانش آموزان مطرح شده که موجب نگرانی‌های خانواده‌ها شده است.

بطحایی گفت: ممکن است در کوچه و خیابان مواد مخدر پیدا شود که این ممکن است از دست شخصی یا قاچاقچی مواد مخدر بر زمین افتاده باشد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برنامه بسیار منسجمی با همکاری وزارت کشور، قوه قضاییه، نیروی انتظامی در دست اجرا داریم ضمن اینکه این برنامه به همراه برنامه طرح  نماد که از گذشته اجرا می‌شده است به صورت کاملاً هوشمند فضا را رصد می‌کند.

وی تصریح کرد: در برنامه رسمی مدارس برنامه‌های مختلفی در حوزه آسیب‌های اجتماعی داریم که یکی از آنها موضوع مواد مخدر است و  این برنامه برای خانواده‌ها، دانش‌آموزان و مدیران مدارس تعیین شده و اجرا می‌شود که بخشی از طریق شبکه مجازی و برخی از طریق تلویزیون تعاملی یا به صورت حضوری در کلاس درس است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت فرزندان خود اظهار کرد: 2 فرزند دارم که هر دو داخل کشور هستند و فرزند پسرم تا به حال به جز عتبات عالیات به خارج از کشور نرفته‌اند.

انتهای پیام/

تصویرها
وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛ ارائه تسهیلات ویژه به برگزیدگان المپیاد علمی/ آمار مطرح شده درباره اعتیاد دانش‌آموزان موجب نگرانی خانواده‌ها شده است
نمایش موجودیت‌ها