date_range جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۹:۰۰ ب.ظ

باید مردم با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه تربیت انقلابی شوند

باید مردم با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه تربیت انقلابی شوند

رئیس هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: باید مردم با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه تربیت انقلابی شوند چراکه در کشوری اگر مردم انقلابی باشند، رئیس‌جمهوری که 70 درصد رای داشته باشد هم اگر خطا کند مجبور می‌شود با لباس زنانه از آن کشور فرار کند.

باید مردم با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه تربیت انقلابی شوند

به گزارش خبرنگار   گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از اصفهان ،حجت‌السلام حمیدرضا مهدوی‌ارفع شامگاه پنجشنبه در همایش بزرگداشت اساتید تراز انقلابی در دانشگاه فنی حرفه‌ای مهاجر اظهار کرد: داستان انقلاب اسلامی دارای ابعاد متعددی است که هرچه پیش می‌رویم، لایه‌های جدیدی از آن باز می‌شود که حتی بعضی از انقلابیون گذشته نیز در ادامه مسیر کم می‌آورند.

وی در ادامه افزود: پیش از انقلاب اسلامی پذیرفته بودیم که عقب مانده‌ایم و برای همین طبق معاهده کاپیتولاسیون به آمریکایی‌ها حق توحش می‌دادیم و نماینده ما در مجلس شورای ملی صریحاً اعلام می‌کرد که ایرانی‌ها حتی توان ساخت آفتابه را هم ندارند.

رئیس شورای اندیشه‌ورز سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: چه شده است که به یک‌باره به این حد تغییر کرده‌ایم و امروز پس از 4 سال که در تحریم مطلق بوده‌ایم جزو قدرت‌های برتر موشکی در جهان و معدود کشور‌هایی که توانایی‌های علمی مختلف از جمله ارسال موجود زنده به فضا و غیره را دارند، هستیم، ذهن‍های ما 180 درجه تغییر کرد و از ادبیات «نمی‌شود و نمی‌توانیم» به «می‌شود و می‌توانیم و شد و توانستیم»، رسیده‌ایم.

وی ادامه داد: گفتمان انقلاب اسلامی از نوجوان 13 ساله تا پیرمرد 80 ساله را تغییر داد، به طوری که آن نوجوان 13 ساله نارنجک به کمر می‌بندد وبه زیر تانک می‌رود و پیرمردهای 80 ساله تمام زندگی‌شان را برای انقلاب می‌دهند که امام خمینی(ره) فرمودند«رهبر ما آن طفل 13 ساله است». ما به حقیقتی رسیدیم که دست نظام سلطه را بستیم.

مهدوی ارفع همچنین با تاکید بر تمرکز دشمن بر مقابله با گفتمان انقلاب اسلامی اذعان داشت: نباید از هوشیاری غفلت کرد که امیرالمؤمنین در این رابطه فرمودند«اگر تو خوابیدی دشمنت نمی‌خوابد».

وی خاطرنشان کرد: دشمن اگر چه دیر اما خوب فهمید که باید گفتمان انقلاب اسلامی را هدف قرار دهد به طوری که در گزارش اندیشکده راهبردی هوور بحثی ارائه شده است که با وجود آن که اتحاد جماهیر شوروی را با آن عقبه فکری، عظمت اقتصادی، توان هسته‌ای، جنگ ستارگان و نفوذ در قلب اروپا زمین زدیم چرا توان مقابله با جمهوری اسلامی را نداریم و به این نتیجه رسیدند که ایران مزیتی دارد که باید بر آن متمرکز شویم و آن گفتمان انقلاب اسلامی است؛ بنابراین باید کاری کنیم که از درون جامعه مردم رهبری فشار بیاورند تا رهبری منافع ملی توهمی را بر گفتمان انقلاب ترجیح دهد.

رئیس هیات اندیشه‌ورز سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به خطبه 3 نهج‌البلاغه یادآور شد: دوران خلافت امیرالمؤمنین از سیاه‌ترین دوران تاریخ بشری است، حضرت علی(ع) که خود می‌فرمایند«25 سال طوری صبر کردم که گویی استخوان در گلو و تیغ در چشم داشتم و تقاضای مرگ از خدا نکردم» در مدت4 سال و چند ماه حکومت بر ملتی که تنها 25 سال با پیامبر(ص) فاصله داشتند و جمعیت انبوه‌شان داوطلبانه به گونه‌ای سراغ امیرالمؤمنین آمدند که طبق فرموده ایشان نزدیک بود حسنین(ع) زیر دست پا له شوند، بارها از خدا طلب مرگ کردند.

وی بیان داشت: پیچ آخر تاریخ مبارزه با نظام سلطه نیست بلکه خواست و سازگاری جمع قابلی با فرهنگ زندگی تحت حکومت امام است، ما با امام زمان(عج) غایب ارتباط خیلی خوبی داریم اما آیا با امام زمان حاضر و حاکم هم همین‌طور خواهیم بود؟ فرزند آقایی که حاکم بود و برادر خودش عقیل نابینا، فقیر و عیال‌وار را که طلب مقدار کمی گندم از بیت‌المال کرد ناکام گذاشت و آهن داغ را با صورتش نزدیک کرد و او را بیم از آتش جهنم داد.

مهدوی‌ارفع متذکر ر شد: طلحه و زبیری که روی خشت می‌خوابیدند بعد از مرگ‌شان، خشت‌های زلایی را به ارث گذاشتند که با تبر تقسیم شد واین طلحه و زبیر نمی‌توانند حکومت امام را تحمل کنند، حتی اگر از نخستین کسانی باشند که بیت کرده باشند.

وی بیان کرد: ما دو برگ برنده و عامل پیروزی داریم، یکی نهج‌البلاغه و دیگری جمهوری اسلامی؛ راه حل همه مشکلات این است که نهج‌البلاغه را دست بگیریم و خودمان و دیگران را دعوت کنیم فرهنگ زندگی در حکومت امام زمان(عج) را یاد بگیریم که نهج‌البلاغه نخستین و کامل‌ترین فقه حکومتی است و از اقتصاد مقاومتی تا مدل حکومتی را در بردارد.

رئیس هیات اندیشه‌ورز سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در پایان تصریح کرد: پیچ آخری که در آن قرار داریم اثبات کارآمدی جمهوری اسلامی است و باید مردم با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه تربیت انقلابی شوند چراکه در کشوری اگر مردم انقلابی باشند، رئیس جمهوری که 70 درصد رای داشته باشد هم اگر خطا کند مجبور می‌شود با لباس زنانه از آن کشور فرار کند و اگر مردمی انقلابی نباشند در مقابل امیرالمومنین(ع) هم خواهند ایستاد.

در حاشیه این همایش مراسم رونمایی از نخستین اندیشکده با عنوان شهر اسلامی به دست وزیر اسبق فرهنگ وارشاد اسلامی، سردار مجتبی فدا و حجت‌الاسلام مهدوی‌ارفع برگزار شد.

محمدباقری مسؤول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در این مراسم ابراز داشت: در حوزه‌های فکری و علمی اقدام به تشکیل اندیشکده‌های علمی و کارگروه‌های تخصصی در 5 موضوع در استان اصفهان کرده و آن‌ها اولویت‌بندی شده و در دستور کار اساتید بسیجی قرار گرفته است که رونمایی از نخستین اندیشکده با عنوان شهر اسلامی امروز در سالروز شهادت دکتر چمران رونمایی شد که این اندیشکده برای نخستین بار به صورت رسمی از جنبه‌های مختلف  از جمله سبک زندگی، گردشگری و غیره به شهر اسلامی می‌پردازد.

وی همچنین در ادامه از رونمایی 4 جلد کتاب پیرامون شهدای جهاد علمی خبر داد و افزود: این 4 جلد کتاب با حمایت سازمان بسیج اساتید و توسط اساتید بسیجی استان اصفهان نوشته شده است.

گفتنی است در پایان همایش مراسم تقدیر از خانواده معظم شهدای مدافع حرم، همچنین اساتید، فرماندهان بسیج و فعالان فرهنگی صورت گرفت.

 

انتهای پیام/م

 

همایش بزرگداشت اساتید تراز انقلابی در دانشگاه فنی حرفه‌ای مهاجر

تصویرها
باید مردم با بهره‌گیری از نهج‌البلاغه تربیت انقلابی شوند
نمایش موجودیت‌ها