در دولت تدبیر و امید؛ زیرساخت‌های توسعه فارس تقویت شد

در دولت تدبیر و امید؛ زیرساخت‌های توسعه فارس تقویت شد
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در دولت تدبیر و امید زیرساخت‌های توسعه در استان فارس در بخش‌های مختلف تقویت شد.

در دولت تدبیر و امید؛ زیرساخت‌های توسعه فارس تقویت شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ؛ عنایت الله رحیمی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: یکی از اصلی‌ترین این زیرساخت‌ها راه، راه آهن و فرودگاه است که اجرای آزادراه شیراز – اصفهان به عنوان نخستین آزادراه در جنوب کشور با جدیت در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: این پروژه امروز از حدود ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و می‌کوشیم که تا پایان امسال یا ابتدای سال ۹۸ آماده بهره برداری شود.

رحیمی اظهار داشت: آزاد راه لامرد - پارسیان، آزاد راه شیراز – بوشهر و آزاد راه لار - بندرعباس از دیگر پروژه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد و آزادراه لارمرد - پارسیان هم اینک توسط بخش خصوصی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در حوزه راه آهن نیز بحث ۲ خطه کردن راه آهن شیراز – اصفهان و توسعه ایستگاه‌های این خط و اتصال آن‌ها به مراکز بار را مد نظر قرار داده ایم و در این زمینه اقدامات خوبی نیز انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: امروز بخش قابل توجهی از محموله‌های بار استان و همچنین بار دیگر نقاط کشور از جمله خودرو‌های تولیدی در تهران به وسیله راه آهن شیراز – اصفهان جا به جا می‌شود که علاوه بر کاهش هزینه ها، صرفه جویی در سوخت و رعایت استاندارد‌های زیست محیطی، به کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای نیز کمک می‌کند.

رحیمی تصریح کرد: در زمینه مدیریت تولید، توزیع و مصرف آب نیز با توجه به خشکسالی‌های پی در پی سال‌های اخیر در فارس اقداماتی را در استان انجام دادیم که از جمله می‌توان به احداث و بهره برداری از سد چشمه عاشق در نی ریز، احداث و تکمیل سد هایقر در فیروزآباد، احداث سد نرگسی کازرون با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی، سد کوار در شهرستان کوار با بیش از ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، اجرای خطوط آبرسانی برای تامین آب آشامیدنی مناطق شهری و روستایی و آبرسانی از سد درودزن به شیراز به طول ۷۷ کیلومتر با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد.

وی ادامه داد: خط آبرسانی از سد درودزن به شهرستان خرامه از دشت کربال و تامین آب ۹۵ روستای موجود در مسیر از دیگر اقداماتی است که عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

او تصریح کرد: خط آبرسانی از سد سلمان فارسی به جهرم را نیز در دستور کار داریم که عملیات اجرایی آن با بیش از ۹۰ درصد در حال تکمیل است و همچنین پروژه خط آبرسانی از سد رودبال به شهر‌های داراب، جنت شهر و زرین دشت نیز در دستور کار است که عملیات آبرسانی به داراب به اتمام رسیده و به زودی به بهره برداری می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اظهار داشت: آبرسانی از سد روبال به فسا و استهبان، آبرسانی از سد تنگاب به فیروزآباد و آبرسانی از سد کوار به خاوران و شهر‌ها و روستا‌های همجوار نیز هم اینک در دستور کار قرار دارد.

رحیمی اضافه کرد: بحث آبرسانی از سد تنگ سرخ یاسوج به شیراز نیز تخصیص اعتبار آن گرفته شده و امیدواریم بتوانیم در آینده این پروژه‌ها را عملیاتی کنیم.

وی، در خصوص پروژه انتقال آب دریا به فارس هم گفت: پروژه انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان لامرد برای تامین آب منطقه انرژی بر لامرد و همچنین آب آشامیدنی این شهرستان به زودی توسط بخش خصوصی آغاز خواهد شد.

او اظهار داشت: انتقال آب دریا به مرکز استان نیز در قالب طرح ناب در دستور کار قرار گرفته که پیگیر تحقق آن هستیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: فعالیت‌های خوبی نیز در زمینه جمع آوری فاضلاب در شهرستان‌های استهبان، فیرزوآباد، نی ریز، آباده، ممسنی، کازرون و فسا در دست انجام است.

رحیمی گفت: علاوه بر این، اجرای تصفیه خانه‌های فاضلاب از جمله تصفیه خانه دوم شهر شیراز، تصفیه خانه شرق صدرا و تصفیه خانه غرب صدرا، تصفیه خانه لوکال صدرا و تصفیه خانه‌های فاضلاب شهر‌های کازرون، نورآباد، آباده، نی ریز و فسا در دستور کار است و از پیشرفت فیزیکی مناسبی نیز برخوردار هستند.

او تصریح کرد: در زمینه ورزش و جوانان نیز در دولت تدبیر و امید شاهد اقدامات خوبی در استان بوده ایم که از جمله می‌توان به اجرا و بهره برداری از فاز اول ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس شیراز و اجرای مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری شیراز واقع در بولوار حسینی الهاشمی با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد.

وی گفت: در زمینه بهداشت و درمان نیز هم اینک شاهد احداث بیمارستان ها، درمانگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در استان به ویژه شهر شیراز هستیم که امیدواریم با توسعه این مراکز روز به روز شاهد افزایش و تسهیل خدمات رسانی به بیماران و رضایت آن‌ها باشیم.
انتهای پیام/ر

تقویت زیرساخت‌های توسعه در دولت تدبیر و امید

تصویرها
در دولت تدبیر و امید؛ زیرساخت‌های توسعه فارس تقویت شد
نمایش موجودیت‌ها