date_range دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۱۱:۲۱:۰۰ ق.ظ

رئیس‌کل بیمه مرکزی: بیمه مرکزی نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیرد/ سود 850 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه‌ای در سال 96

رئیس‌کل بیمه مرکزی: بیمه مرکزی نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیرد/ سود 850 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه‌ای در سال 96

سلیمانی گفت: بیمه مرکزی به‌عنوان یک بیمه‌گر اتکایی ریسک‌های فاقد منطق اقتصادی و نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیرد.

رئیس‌کل بیمه مرکزی: بیمه مرکزی نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیرد/ سود 850 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه‌ای در سال 96به گزارش    گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ، به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی  رئیس کل بیمه مرکزی در نشست سندیکای بیمه گران ایران، گفت:  نرخ شکنی، آسیب های جدی بر پیکره صنعت بیمه وارد می‌آورد و شرکت‌های بیمه باید در اقدامی هماهنگ و در تعاملی سازنده از ارائه نرخ های غیر فنی پرهیز کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی سود سال ۹۶ صنعت بیمه را رقمی حدود ۸۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: موضوع بدهی های معوقه، یک خسران جدی در صنعت بیمه است و شرکت هایی که با بدهکاران بزرگ صنعت پای میز قرارداد می نشینند، به این بحران دامن می زنند.
رئیس شورای عالی بیمه با تاکید بر ضرورت تعامل بیشتر بین نهاد ناظر و صنعت بیمه به موضوع کنترل ریسک اشاره کرد و گفت: بیمه مرکزی به عنوان یک بیمه گر اتکایی ریسک های فاقد منطق اقتصادی و نرخ های غیر فنی را نمی پذیرد و از مدیران شرکت‌های بیمه نیز انتظار می‌رود هنگام عقد قرارداد به منافع شرکت و سهامداران خود توجه کنند.

وی ضمن استقبال از برپایی به هنگام مجامع شرکت های بیمه، تصریح کرد: برای اجرای طرح مثلثی و همچنین اهمیت موضوع حفظ منافع شرکت ها، شخصا در تمام جلسات بررسی صورت های مالی ارائه شده توسط شرکت ها حضور خواهم داشت.

هشدار سلیمانی به  شرکت های بیمه درباره استفاده از ارزیابان غیرمجاز

وی با اشاره به استفاده برخی از شرکت‌های بیمه از ارزیابان غیرمجاز، گفت: تنها ارزیابانی می‌توانند در صنعت بیمه فعالیت کنند که مجوزهای لازم را از بیمه مرکزی دریافت کرده باشند.

سلیمانی  در بخش دیگری از سخنان خود به طرحی از سوی پلیس مبنی بر کاهش ۲ هزار فقره فوتی در سال اشاره کرد و از سندیکای بیمه گران ایران خواست تا با بررسی دقیق و کارشناسی این طرح، در این خصوص تصمیم‌گیری لازم را به عمل آورد.

رئیس کل بیمه مرکزی  با اعلام اینکه سندیکا باید ساز و کاری طراحی کند تا شرکت‌های بیمه بتوانند مطالبات معوقه خود را وصول کنند در خصوص مطالبات وزارت بهداشت از صنعت بیمه نیز رهنمودهای لازم را ارائه کرد.

وی در پایان از آغاز تبادل ۲ سویه اطلاعات بین بیمه مرکزی و ناجا خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تبادل اطلاعات طرفین بسیاری از مشکلات صنعت بیمه برطرف شود.

انتهای پیام/
 

نرخ شکنی، آسیب های جدی بر پیکره صنعت بیمه وارد می‌آورد

تصویرها
رئیس‌کل بیمه مرکزی: بیمه مرکزی نرخ‌های غیرفنی را نمی‌پذیرد/ سود 850 میلیارد تومانی شرکت‌های بیمه‌ای در سال 96
نمایش موجودیت‌ها