date_range جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۴۵:۰۰ ق.ظ

بنی‌تمیم: بی‌جهت دنبال ارز ثانویه بودیم/ورزش برای بانک مرکزی اهمیتی ندارد!

بنی‌تمیم: بی‌جهت دنبال ارز ثانویه بودیم/ورزش برای بانک مرکزی اهمیتی ندارد!
دسته خبری: ورزش|کشتی

نایب‌رئیس فدراسیون کشتی گفت: اگر می‌دانستیم قرار است یوروی مورد نیاز را از بانک مرکزی با مبلغ 13 هزار تومان دریافت می‌کنیم به هیچ عنوان پیگیر ارز ثانویه نمی‌شدیم.

بنی‌تمیم: بی‌جهت دنبال ارز ثانویه بودیم/ورزش برای بانک مرکزی اهمیتی ندارد!

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ،حمید بنی تمیم، نایب رئیس فدراسیون کشتی درباره نحوه دریافت ارز ثانویه از بانک مرکزی برای تیم های ملی اعزامی به رقابت های جهانی اظهار داشت: توضیحاتی که از کارشناسان بانک مرکزی بابت اختصاص یوروی 13 هزارتومانی به کشتی دادند قانع کننده نبود، اما آن‌چه مشخص بود، مسئولان وزارت ورزش تلاش خود را کردند، اما این امر متاسفانه با عدم همکاری بانک مرکزی محقق نشد.

وی ادامه داد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم که ایراد از جای دیگری است و اصلا ورزش در اولویت امور نیست.

بنی تمیم در مورد اینکه اگر قرار بود در نهایت بانک مرکزی به جای یوروی 10 هزار تومانی، یوروی 13 هزارتومانی به کشتی اختصاص دهد دیگر چه نیازی به این همه پیگیری بود، اظهار داشت: همین‌طور است؛ در واقع ما یورو را خریدیم و اختصاصی در کار نبود. ضمن این که ما معادل ریالی ارز مورد نیازمان را هم به حساب بانک مرکزی واریز کرده بودیم و اگر می‌دانستیم که قرار است درنهایت یورو را به چنین نرخی به ما بدهد، اصلا این روال را طی نمی‌کردیم.

وی تصریح کرد: ورزش در اولویت بانک مرکزی برای اختصاص ارز ثانویه قرار ندارد و اگر روال به این شکل ادامه داشته باشد، مطمئنم که تمام رشته‌های ورزشی برای دریافت ارز ثانویه به مشکل خواهند خورد.

نایب رئیس فدراسیون کشتی تاکید کرد: گویا اخیرا دستور‌العمل جدیدی در خصوص دریافت ارز ثانویه به بانک مرکزی ابلاغ شده، اما شاید زیرمجموعه‌ها چندان در جریان آن نیستند.

بنی تمیم خاطر نشان کرد: کشتی اولین فدراسیونی بود که برای دریافت ارز ثانویه اقدام کرد؛ به همین خاطر خیلی ما را به بی‌راهه بردند. مسیری را که به گفته خودشان برای دریافت ارز طی کرده بودیم اشتباه عنوان کردند و گفتند از فلان جا نامه بیاورید. نامه آوردیم، گفتند حساب ارزی باز کنید؛ حساب ارزی باز کردیم گفتند حساب ارزی یورویی باز کنید. خلاصه بعد از کلی رفت و آمد و کاغذبازی ارز 13 هزار تومانی گرفتیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: ارز مورد نیاز ورزش در طول سال کاملا مشخص است؛ بنابراین خیلی راحت می‌شود این مبلغ را حساب کرد و تحویل وزارت ورزش داد تا فدراسیون‌ها و وزارت ورزش‌ را این قدر اذیت نکنند و باعث ایجاد تنش و تخریب روحیه ورزشکاران، کادرفنی و علاقه‌مندان به ورزش نشوند.

بیشتر بخوانید:

بنی تمیم:نامه وزارت ورزش برای دریافت ارز ثانویه به بانک مرکزی ارسال شد/ هر یورو 10 هزار تومان

بنی تمیم:قصد داریم با ترکیب کامل به مسابقات جهانی برویم/هنوز ارز ثانویه دریافت نکردیم!

انتهای پیام/

اظهارات نایب رئیس فدراسیون کشتی درباره ارز ثانویه دریافتی از بانک مرکزی

تصویرها
بنی‌تمیم: بی‌جهت دنبال ارز ثانویه بودیم/ورزش برای بانک مرکزی اهمیتی ندارد!
نمایش موجودیت‌ها