date_range جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۱۵:۰۰ ق.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مقام آمریکایی: برای مقابله با ایران، شریکی بهتر از عربستان نداریم

مقام آمریکایی: برای مقابله با ایران، شریکی بهتر از عربستان نداریم

نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور سوریه اعلام کرد واشنگتن برای مقابله با ایران شریکی بهتر از عربستان سعودی ندارد.

مقام آمریکایی: برای مقابله با ایران، شریکی بهتر از عربستان نداریمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، جیمز جفری – نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور سوریه – اعلام کرد واشنگتن برای مقابله با ایران شریکی بهتر از عربستان سعودی ندارد و بدون سعودی‌ها نمی‌توانست آنچه را که امروز [علیه ایران] انجام می‌دهد، انجام دهد.

این دیپلمات آمریکایی که در ششمین نشست سالانه «دیفنس وان» اظهار داشت عملیات مستقیم نظامی برای شکست دادن ایران و شبکه رو به گسترش متحدین مسلح آن کافی نیست. بسیاری از نیروهای متحد ایران از شبه‌نظامیان شیعه تشکیل شده‌اند.

وی افزود: «برای شکست دادن نفوذ مداخله‌جوی ایران، باید عملیات‌های ثبات‌ساز در چنین کشورهایی اجرا کنیم.« وی بدون اشاره به اینکه ایران اصلی‌ترین نیروی مقابله‌کننده با گروه تروریستی داعش در منطقه بوده مدعی شد «اگر نتوانیم از پس مشکلات پیش رو برآییم، ایران داعشی دیگر ایجاد خواهد کرد!»

این سخنان جفری در حالی مطرح می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016، هیلاری کلینتون و باراک اوباما، وزیر خارجه و رئیس‌جمهور پیشین ایالات متحده را مسئول ایجاد داعش دانسته و گفته بود: «آنها مشتی متقلب‌اند. آنها داعش را به وجود آوردند.»

انتهای پیام/

تصویرها
مقام آمریکایی: برای مقابله با ایران، شریکی بهتر از عربستان نداریم
نمایش موجودیت‌ها