date_range پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۶:۰۰ ب.ظ

بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا 2018؛ حاج‌یوسف‌زاده: از عملکرد ملی‌پوشان راضی هستم

بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا 2018؛ حاج‌یوسف‌زاده: از عملکرد ملی‌پوشان راضی هستم
دسته خبری: ورزش|جودو

سرمربی تیم جودو نابینایان و کم‌بینایان ایران گفت: از عملکرد کلی بچه‌ها راضی هستم، اما در بخش تیمی می‌توانستیم بهتر کار کنیم.

بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا 2018؛ حاج‌یوسف‌زاده: از عملکرد ملی‌پوشان راضی هستمبه گزارش  خبرنگار اعزامی گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان ،  محمدرضا حاج یوسف زاده سرمربی تیم ملی جودو نابینایان و کم بینایان کشورمان در پایان مسابقات تیمی سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاکارتا 2018 اظهار کرد: در کار تیمی خوب عمل نکردیم زیرا ارنج تیمی ما فوق العاده بود، با محاسباتی که انجام داده بودم باید سه دو از سد تیم کره می گذشتیم اما نتیجه برعکس رقم خورد و ورزشکار ما در وزن نخست قبل از اینکه اجرای فن حریف دچار مشکل تنفسی شد.

اما در بخش انفرادی تمام نفرات اعزامی به جاکارتا خوب عمل کردند و از تمامی آنان راضی هستم و ما توانستیم از هفت وزن شش مدال رنگارنگ کسب کنیم.

حاج یوسف زاده با اشاره به پیش بینی خود از نتایج انفرادی و تیمی بازیکنان قبل از اعزام به جاکارتا، عنوان کرد: نتایج عالی و در سطح انتظار بود اگر داور روز گذشته با ورزشکار ازبک مهربانانه برخورد نمی کرد بدون شک در مدال طلا هتریک می کردیم.البته نمی خوام تنها کار داور برای نتیجه نگرفتن بهانه کنم اما ورزشکاران ما در این دوره به ویژه در بخش انفرادی تمام توان خود را به کار گرفتند.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت جودو نابینایان نباید در باد این مدال ها خوابید اظهار کرد: برای پیشرفت جودو و عقب نماندن از قافله رقیبان آسیایی از فردا صبح در محل دهکده بازی ها تمرینات را آغاز می کنم و امیدوارم مسوولان نیز با رفع مشکلات پیش روی این رشته در بخش نابینایان، بتوانند کمک های لازم را انجام دهند.

او گفت؛ از مسوولان محترم خواهشمندم نوع نگاه خود را به جودو نابینایان تغییر دهند زیرا ما نیازمند اردوهای خارجی و برگزاری تمرینات مشترک با تیم های قدرتمند هستیم امیدوارم کمک کنند تا این مشکل برطرف شود.

وی ادامه داد: ما باید تیم دوم برای جایگزین کردن ستاره ها داشته باشیم و این نیازمند بودجه لازم است. مشکلات اقتصادی کنونی سد راه برطرف کردن این مشکل است و ورزشکاران نابینا و کم بینای ما در اقلیت هستند و سالن و مکان تمرین برای آنان فراهم نیست. برخی از آنان با جودوکاران سالم تمرین می کنند که ممکن است برای جودوکاران نابینا و کم بینا آسیب زا باشد.

او در زمینه برطرف کردن چنین مشکلاتی گفت: در حالی که ما از کمبود بودجه برای تشکیل تیم دوم رنج می بریم لازم است شرایطی فراهم شود تا ورزشکارانی که مشکل بینایی دارند در فدراسیون نابینایان و تیم های تحت نظر این فدراسیون جذب شوند و این کار در مورد وحید نوری قهرمان وزن منهای 90 کیلوگرم این دوره از مسابقات به خوبی مثمر ثمر بود. این سیاست در شرایط کنونی در کشورهای ازبکستان و کره جنوبی در حال اجرا است.

یوسف زاده در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی جهان در کشور پرتغال گفت: در بازگشت به ایران باید نشستی با رییس انجمن جودو و مسوول فنی نابینایان داشته باشیم تا نسبت به شرکت تمام افراد تیم به مسابقات جهانی تصمیم گیری شود. البته فکر کنم تیم ناقص اعزام شود و ما نتوانیم با ترکیب کامل در این بازی ها شرکت کنیم.

ورزشکاران رشته جودو نابینایان و کم بینایان ایران با هدایت محمدرضا حاج یوسف زاده در سومین دوره مسابقات پاراآسیایی توانست در بخش تیمی عنوان نایب قهرمانی و در بخش انفرادی نیز 2 مدال طلا، یک نقره و سه برنز کسب کند.

بیشتر بخوانید:
انتهای پیام/

اظهارات سرمربی تیم ملی جودو در جاکارتا

تصویرها
بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا 2018؛ حاج‌یوسف‌زاده: از عملکرد ملی‌پوشان راضی هستم
نمایش موجودیت‌ها