فایده عجیب «نوشابه» برای بدن کشف شد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ که به‌طور منظم نوشابه گازدار مصرف می‌کنند کمتر با ریسک بازگشت بیماری یا مرگ ناشی از بیماری‌شان مواجه هستند.

  فایده عجیب «نوشابه» برای بدن کشف شدبه گزارش   گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در مطالعه انجام شده توسط موسسه ملی سرطان آمریکا، محققان بیش از ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ را مورد بررسی قرار دادند. محققان دریافتند آن دسته از بیمارانی که یک یا چند وعده نوشابه گازدار حاوی شیرین کننده مصنوعی در روز مصرف می‌کردند در مقایسه با کسانی که چنین نوشیدنی‌های مصرف نمی‌کردند، ۴۶ درصد کمتر با ریسک بازگشت بیماری یا مرگ در طول مطالعه مواجه بودند.

دکتر «چارلز فوچز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد مصرف نوشابه‌های گازدار از عود مجدد و مرگ در بیماران درمان شده به خاطر سرطان پیشرفته روده بزرگ جلوگیری می‌کند که یافته بسیار جالبی است.

بیشتر بخوانید: ویتامینی که از ابتلا به سرطان روده بزرگ پیشگیری می‌کند! 

با این حال برخی محققان، این نتیجه را غیرقابل استناد عنوان می‌کنند و اذعان می‌دارند که مصرف طولانی شیرین کننده‌های مصنوعی موجب افزایش ریسک چاقی و بیماری‌های متابولیک می‌شود که از فاکتور‌های پرخطر بسیاری از انواع سرطان‌ها هستند.حال محققان بر انجام تحقیقات بیشتری در این زمینه تاکید دارند.

منبع:مهر

انتهای پیام/


نوشابه گازدار مانع از عود مجدد سرطان روده می‌شود

تصویرها
فایده عجیب «نوشابه» برای بدن کشف شد
نمایش موجودیت‌ها