date_range پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۰۷:۰۰ ق.ظ

استاندار بوشهر: ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز در استان بوشهر مورد استفاده قرار بگیرد

استاندار بوشهر: ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز در استان بوشهر مورد استفاده قرار بگیرد
دسته خبری: جامعه|آیین

استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم اقامه نماز در کاهش بلایا و آسیب‌های اجتماعی گفت: باید فضای مجازی استان بوشهر را در خدمت اشاعه و ترویج فرهنگ نماز به‌عنوان یک پیام الهی به کار بگیریم.

استاندار بوشهر: ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز در استان بوشهر مورد استفاده قرار بگیردبه گزارش خبرنگار  گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از  بوشهر ،  عبدالکریم گراوند ظهر امروز در سومین اجلاس استانی نماز در بوشهر با قدردانی از عوامل اجرایی و شرکت کنندگان در سومین اجلاس استانی نماز اظهار داشت: ارسال 600 اثر از مجموع 2500 اثر ارسالی به اجلاس‌های نماز استانی در کل کشور از سوی شرکت کنندگان بوشهری، نشان از سابقه دیرینه تدین و مذهب در استان بوشهر است.

وی بیان کرد: مقام نخست استان بوشهر در اجلاس‌های استانی نماز، برگرفته از ریشه تاریخی، دینی و مذهبی مردم این دیار دارد.

استاندار بوشهر با اشاره به آیات و روایات مختلف با موضوع نماز تصریح کرد: نماز در تمام ارکان زندگی انسانی تاثیرگذار است و انسان را به بالاترین درجه کمال می‌رساند.

گراوند با بیان اینکه در قرآن کریم 90 بار به موضوع نماز اشاره شده است، گفت: نماز ستون دین است و زمینه انسان سازی را فراهم می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه ما به عنوان جامعه مسلمان باید توجه بیشتری به نماز داشته باشیم خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای ارتقا اقامه نماز در استان همکاری کرده و مشارکت جدی داشته باشند.

استاندار بوشهر اظهار داشت: جامعه‌ای که نماز در محوریت آن قرار دارد آسیب‌های اجتماعی آن جامعه کاهش زیادی دارد ضمن اینکه اقامه نماز سبب کاهش مشکلات اجتماعی هم می‌شود.

گرواند به موضوع نماز و فضای مجازی هم اشاره کرد و افزود: امروزه با حجم انبوهی از پیام‌ها در فضای مجازی مواجه هستیم و باید از این فضای مجازی به بهترین شکل بهره ببریم.

وی با تاکید بر نقش مهم اقامه نماز در کاهش بلایا و آسیب‌های اجتماعی گفت: باید فضای مجازی را در خدمت اشاعه و ترویج فرهنگ نماز به عنوان یک پیام الهی به کار بگیریم.

استاندار بوشهر تاکید کرد: به منظور اثرگذاری بیشتر فضای مجازی در کنار تکنولوژی، باید از ظرفیت تعلیم و تربیت، حضور هنرمندان و تحقیق و بررسی هم استفاده کنیم.

گراوند با بیان اینکه در دنیای امروز از فضای مجازی برای تحکیم بنیان‌های اعتقادی و دینی مردم بهره ببریم تصریح کرد: با توجه به نقش مهم اقامه نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی باید برنامه‌های اقامه نماز برای سنین مختلف در استان بوشهر طراحی و اجرا شود تا از این فریضه الهی برای ساختن نسل جوان با اعتقاد بهره‌برداری شود.

انتهای پیام/پ

استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز در استان بوشهر 

تصویرها
استاندار بوشهر: ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ نماز در استان بوشهر مورد استفاده قرار بگیرد
نمایش موجودیت‌ها