date_range پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۱۰:۲۳:۰۰ ق.ظ

قیمت فروش صنایع‌دستی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شود

قیمت فروش صنایع‌دستی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شود

معاون صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تولیدات صنایع‌دستی در بازار استان با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود که تلاش بر این است با یک نرخ‌گذاری مناسب فروش صنایع‌دستی در بازار ساماندهی شود.

قیمت فروش صنایع‌دستی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شودبه گزارش   گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از  یاسوج ،  پریسا راد معاون صنایع دستی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید حمایت‌های ویژه‌ای از هنرمندان صنایع دستی داشته است و با پرداخت تسهیلات کم بهره زمینه تولیدات صنایع دستی در مناطق استان فراهم شده است.

وی افزود: تولیدات صنایع دستی در استان افزایش داشته است و این تولیدات امروز وارد بازار‌های داخلی و خارجی شده است.

راد با اشاره به ورود دلالان به بازار خرید صنایع دستی در روستا‌های کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: نرخ گذاری دستمزد و فروش صنایع دستی سبب افزایش درآمد زایی و اشتغال بیشتر برای تولید کنندگان صنایع دستی در استان می‌شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۵ هزار هنرمند صنایع دستی در استان فعال هستند که ۶ هزار نفر از آنان از سال ۱۳۹۴ تاکنون کارت شناسایی دریافت کرده اند.

راد عنوان کرد: هم اکنون ۱۲۰ کارگاه صنایع دستی در استان فعالیت می‌کند.

سالانه ۲۱۸ هزار متر مربع انواع صنایع دستباف در کهگیلویه و بویراحمد تولید می‌شود.

بیشترین دست بافته‌ها در شهرستان‌های دنا و گچساران تولید می‌شود.

جاجیم بافی، سفره بافی، نمدمالی، نی چیت بافی، مشته بافی، رندبافی، گچمه بافی، ریسندگی، سوزن دوزی، سبد بافی، رودوزی‌های سنتی و سیاه چادر بافی از مهمترین دست بافته‌های سرپنجه هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با ۷۲۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران قرار دارد. 

انتهای پیام/غ

تولیدات صنایع دستی در استان افزایش داشته است

 

تصویرها
قیمت فروش صنایع‌دستی در کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می‌شود
نمایش موجودیت‌ها