date_range پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۴۵:۰۰ ب.ظ

معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور مطرح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد راهی برای توسعه پایدار

معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور مطرح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد راهی برای توسعه پایدار

اکبری گفت: فعالسازی سازمان‌های مردم‌نهاد از اولویت‌های مهم امور اجتماعی وزارت کشور برای رسیدن به توسعه پایدار است.

معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور مطرح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد راهی برای توسعه پایدارکمال اکبری معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: موضوع مشارکت‌های اجتماعی و حوزه مردم نهاد در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله موضوعاتی است که با تسهیل قوانین و مقررات می توان در راستای آن گام برداشت.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت در حوزه سازمان‌های مردم نهاد اهتمامی خوب در این زمینه داشته است. در این بین برای رسیدن به توسعه پایدار نیازمند در اولویت قرار دادن فعالسازی سازمان‌های مردم نهاد هستیم تا از این طریق شاهد جریانات خوبی در حوزه مشارکت‌های اجتماعی و سلامت اجتماعی مردم باشیم.

اکبری گفت: کار اجتماعی و تامین رفاه حداکثری مردم، یکی از منویات رهبری است و برای رسیدن به این رفاه باید با در نظر گرفتن مشارکت‌های بین سازمان‌های متولی  و آگاه سازی مردم، شاهد فعالسازی شبکه‌های سلامت و بهداشت باشیم.

معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور با توجه به اهمیت شبکه‌های سلامت و بهداشت در تامین رفاه جامعه بیان کرد: بخشی از خدمات بهداشت از طریق شبکه‌های بهداشتی و از کانال سازمان‌های مردم نهاد پیش می‌رود، در این بین وزارت کشور نیز در نظر دارد در حوزه مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی بیش از پیش به جامعه خدمت‌رسانی کند.

وی گفت: برخی از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه قوانین و مقررات مشکلاتی را دارند و در برخی مواقع این قوانین را دست‌اندازهای پاسخگویی به مردم می‌دانند، اما در حقیقت وزارت کشور در حوزه مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی گام‌های خوبی را برداشته است و در هفته‌های آتی با صحبت‌هایی که با ثبت احوال کشور داشته‌ایم تسهیلاتی را برای افراد خواهیم داشت و پرتال شخصی از اطلاعات سازمان‌های مردم نهاد که در وزارت کشور وجود دارد جامع‌تر خواهد شد.

اکبری ادامه داد: تسهیل خدمات مشارکت‌های اجتماعی یکی از اهداف حوزه مشارکت‌های امور اجتماعی وزارت کشور است که امیدواریم در این عرصه شاهد جریانات خوبی در کشور باشیم.

فعالسازی سازمان های مردم نهاد؛ گام اساسی در کاهش آسیب های اجتماعی

معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور بیان کرد: بحث آسیب‌های اجتماعی نه تنها در حوزه سلامت و رفاه بلکه در تمام حوزه‌ها کشور را با چالش مواجه می‌کند و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور در نظر دارد با تسهیل قوانین و مقررات و با رعایت چارچوب‌های قانونی و نظارتی، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی افزایش خدمت‌رسانی به جامعه و فعال‌سازی سازمان‌های مردم نهاد گام بردارد تا شاهد جریانات سازنده سلامت اجتماعی در جامعه باشیم.

وی در پایان افزود: سازمان‌های مردم نهاد با رعایت چارچوب‌ها و شناسایی نیازهای جامعه در حوزه توانبخشی نیز اقدامات خوبی را انجام داده‌اند وبا توجه به نیاز جامعه و افراد کم توان به حوزه توانبخشی می‌توانیم شاهد توانمندی و رشد سازمان‌های مردم نهاد و حمایت حداکثری از جامعه توان‌خواه باشیم.

انتهای پیام /

تصویرها
معاون مشارکت‌های سازمان امور اجتماعی وزارت کشور مطرح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد راهی برای توسعه پایدار
نمایش موجودیت‌ها