date_range جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۹:۲۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

موافقت ترامپ با اعزام 1500 نظامی جدید به خاورمیانه

موافقت ترامپ با اعزام 1500 نظامی جدید به خاورمیانه

رئیس‌جمهور آمریکا گفت واشنگتن 1500 نظامی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند.

موافقت ترامپ با اعزام 1500 نظامی جدید به خاورمیانه

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا امروز جمعه گفت واشنگتن 1500 نظامی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند.

ترامپ تاکید کرد اعزام این نیروها به غرب آسیا با اهداف پیشگیرانه صورت می‌گیرد.

اعزام نیروهای نظامی بیشتر به خاورمیانه در حالی اتفاق می افتد که ترامپ در کارزار انتخاباتی خود از روسای جمهور پیشین آمریکا به دلیل اعزام نظامیان به خاورمیانه انتقاد کرده بود و وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات نظامیان این کشور را به خانه بازگرداند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از کناره‌گیری «ترزا می» نخست وزیر انگلیس از سمت خود ابراز تاسف کرد.

« ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس امروز (جمعه) با اعلام استعفای خود گفت در تاریخ هفتم ژوئن (17 خرداد) رسما از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. ترزا می با اعلام استعفا از پست نخست‌وزیری انگلیس، افزود: «اکنون برای من روشن شده که به نفع کشور است تا یک نخست‌وزیر جدید، تلاش‌ها (برای برگزیت) را هدایت کند. پس امروز اعلام می‌کنم که به‌عنوان رهبر حزب محافظه‌کار در روز جمعه 7 ژوئن استعفا می‌دهم تا نفر بعدی انتخاب شود».

بعد از سه بار رد شدن توافق برگزیت در پارلمان انگلیس، تهدید اتحادیه اروپا به خروج اجباری انگلیس بدون توافق و همچنین استعفای معاون پارلمانی دولت، رسانه‌های انگلیسی روز گذشته (پنجشنبه) گزارش دادند که نخست‌وزیر انگلیس با درخواست اعضای حزب محافظه‌کار در معرض استعفای اجباری قرار گرفته است.

انتهای پیام/

تصویرها
موافقت ترامپ با اعزام 1500 نظامی جدید به خاورمیانه
نمایش موجودیت‌ها