date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۴:۰۰ ب.ظ

استاندار سابق همدان مطرح کرد؛ وعده نیکبخت عملی می‌شود/خبرنگاران به مشهد می‌روند

استاندار سابق همدان مطرح کرد؛ وعده نیکبخت عملی می‌شود/خبرنگاران به مشهد می‌روند

نیکبخت استاندار سابق همدان گفت: خبرنگارانی که به مشهد اعزام نشده‌اند به‌زودی راهی مشهد می‌شوند.

استاندار سابق همدان مطرح کرد؛ وعده نیکبخت عملی می‌شود/خبرنگاران به مشهد می‌روندبه گزارش خبرنگار   گروه استان های   باشگاه خبرنگاران جوان  از   همدان ،محمدناصر نیکبخت  در مراسم تکریم خود با اشاره به راه‌اندازی قطار در همدان در دوران مسئولیتش، گفت: وعده داده بودم همه خبرنگاران را به مشهد مقدس اعزام کنم که از 130 خبرنگار 70 نفر باقیمانده است که از شاهرخی می‌خواهم وعده اعزام آن تعداد از خبرنگارانی که قرار بود با قطار به مشهد مقدس مشرف شوند را محقق کنند تا بنده بدقول نشوم.

وی  با بیان اینکه همدان قطب فرهنگی کشور است، افزود: امسال دو رویداد بزرگ همدان 2018 و جشنواره پویانمایی به خوبی در همدان برگزار شد و روز گذشته نیز جشنواره تئاتر کودک آغاز به کار کرد.

استاندار سابق همدان در ادامه اظهار داشت: هر آمدنی رفتنی را به دنبال دارد،نمی‌دانم در این ماموریتی که در استان همدان داشتم، توانستم وظیفه خود را انجام داده و رضایت خدا و خلق خدا را کسب کنم ؟ اما خدا را گواه می‌گیرم که قصدم فقط خدمت بود و امیدوارم کوتاهی بنده را خداوند و مردم ببخشند و حلالیت می‌طلبم.

وی با اشاره به اینکه در دوره دوم حضور بنده در استان همدان همت همگانی برای توسعه استان عنوان شد، خاطرنشان کرد: همه باید با همدیگر هم‌افزایی داشته باشیم و کشور را از گردنه‌هایی که دشمن ظالمانه به کشور تحمیل کرده است، حرکت دهیم.

نیکبخت با بیان اینکه وزارت کشور در انتخاب شاهرخی به عنوان استاندار همدان خوب عمل کرد، یادآور شد: شاهرخی در این مدتی که در استان همدان بوده است، بسیار خوب به بنده مشورت می‌داد و مطمئن باشید که با حضور او در استان، روال مسیر توسعه استان بهتر از حال ادامه پیدا خواهد کرد.

استاندار سابق همدان بیان کرد: شاهرخی همه خصوصیات را برای استاندار شدن داشت و برای اداره استان شایستگی‌های بسیاری از جمله صداقت، وفاداری و ریزبینی و تیزبینی را دارد.

وی با بیان اینکه برخی عنوان می‌کردند که بین نمایندگان مردم همدان در مجلس و استاندار همدان معامله شده بود، افزود: اصلاً این طور نبود، ما فقط برای توسعه استان تلاش می‌کردیم و معامله‌ای جز این نبود.

نیکبخت با اشاره به اینکه خدا را گواه می‌گیریم هیچ کسی را به عنوان نیروی نمایندگان فرماندار نکرده‌ام، گفت: اگر همکاری و انسجام در استان نبود هیچ کاری انجام نمی‌شد و از شاهرخی به عنوان استاندار جدید همدان می‌خواهم این اعتماد متقابل را حفظ کند.

وی با بیان اینکه کار زیادی در طول 5 سال شده اما کار نشده زیادتر است، افزود: در طول 5 سال گذشته 430 جلسه در ارتباط با کار مردم در تهران داشته‌ام که 114 جلسه آن درباره پتروشیمی هگمتانه بوده است.

نیکبخت ضمن اشاره به معرفی سرمایه‌گذار از سوی نمایندگان برای پیشرفت استان، از شاهرخی به عنوان استاندار جدید خواست از فعالان اقتصادی حمایت کند و نگذارد آسیب ببینند.

وی سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری را از اولویت‌های استاندار جدید دانست و یادآور شد: مدیرکل اطلاعات، دیوان محاسبات و بازرسی نعمتی برای استان است و در رابطه با سرمایه‌گذاری بنا به تاکید مقام معظم رهبری و قوه قضائیه حمایت همه‌جانبه داشته باشند.

وی نرخ مشارکت اقتصادی همدان را 44.7 دانست و تصریح کرد: نرخ مشارکت اقتصادی استان همدان 42 بوده که به 44.7 رسیده و رتبه کسب و کار همدان از 24 به 11 رسیده است.

استاندار سابق همدان گفت: در طول 5 سال گذشته 850 تا 950 تخت به تخت‌های بیمارستانی استان همدان اضافه شده و امیدواریم بیمارستان تویسرکان تا پایان امسال افتتاح شود و بیمارستان بهار نیز آماده افتتاح است.

استاندار سابق همدان با اشاره به اینکه 1500 تخت بیمارستانی جدید در همدان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: بیش از 300 طرح ظرف 1.5 سال در استان همدان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در همدان درگیر حاشیه نیستیم و همین موضوع منجر به رشد این استان شده است، هم‌افزایی بین مدیران، نمایندگان و پشتیبانی مردم را نقطه قوت این منطقه عنوان کرد.

نیکبخت عنوان کرد: در هیچ جای کشور با هیچ طرح اقتصادی مشارکت ندارم و نه دستاندرکار هستم اما همه واحدهای تولیدی استان را از خود می‌دانم.

وی با اشاره به اقدامات شاخص خود در استان همدان، از پرداخت 9 هزار میلیارد تومان تسهیلات در استان خبر داد و از همراهی بانک‌های استان تشکر کرد و افزود: امیدواریم شاهرخی نیز این همکاری را با بانک‌های استان داشته باشد.

نیکبخت خاطرنشان کرد: 33 هزار شغل از ابتدای سال 96 تا آبان 97 در استان همدان ایجاد شده و 38 هزار شغل در سامانه رصد ثبت شده همچنین 610 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده در حالیکه تعهد استان واگذاری 149 واحد بوده است.

استاندار سابق همدان با بیان اینکه 40 میلیارد تومان برای فرودگاه همدان هزینه شده است، از مردم همدان خواست سفرهای خود را با پرواز انجام دهند.

وی با اشاره به احداث بیمارستان 1000 تختخوابی همدان، تاکید کرد: از دکتر موسوی‌بهار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان می‌خواهم در ادامه کارها این بیمارستان را نیز کلنگ‌زنی کنند.انتهای پیام/ج

خبرنگاران به مشهد می روند

تصویرها
استاندار سابق همدان مطرح کرد؛ وعده نیکبخت عملی می‌شود/خبرنگاران به مشهد می‌روند
نمایش موجودیت‌ها